Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Duel Babiše a Zaorálka bude uvádět Koranteng

Nova a ČT budou 19. října souběžně vysílat předvolební Duel, respektive Superdebatu.

V předvečer letošních sněmovních voleb televize Nova chystá přímý televizní střet dvou kandidátů na premiéra, favorizovaného Andreje Babiše z hnutí ANO a volebního lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka. Jejich debatu bude moderovat Reynolds Koranteng, jinak dlouholetý moderátor Televizních novin Novy. Přímý přenos debaty začíná ve čtvrtek 19. října v 19.55. Na pořad Duel má navazovat speciální volební studio. Nova Duel umístila do prestižního slotu, ustoupí mu její nejsledovanější seriál Ordinace v růžové zahradě 2.

Plánem Novy vzniká problém pro Českou televizi. Ta na čtvrtek 19. října večer ohlásila dvouhodinovou Superdebatu předsedů stran či celostátních lídrů, moderovanou Václavem Moravcem. Jedinou možností, jak by se v ní mohli objevit také Babiš a Zaorálek, by bylo, že se připojí v její druhé části. To ovšem za předpokladu, že Duel bude trvat zhruba kolem hodiny, jak to na Nově u podobných pořadů bývá.