Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Duel Fischer-Zeman na Nově lákal méně než reprízy Pohlreicha a Černých baronů

Večerní duel zaujal 636 tisíc diváků, zhruba jen dvě třetiny publika, které měli pánové v pátek na Primě.

Druhé střetnutí dvou mainstreamovými médii nejfavorizovanějších prezidentských kandidátů včera na obrazovkách televize Nova nelákalo tolik jako jejich páteční duel na Primě. Zhruba hodinová debata Cesta na Hrad, v níž se Jan Fischer a Miloš Zeman utkali za moderování Markéty Fialové, včera od 21.50 zaujal 636 tisíc diváků starších patnácti let.

Předčily ho souběžně vysílané pořady na konkurenčních kanálech, konkrétně reprízy snímku Černí baroni na ČT1 (712 tisíc diváků) a show Ano, šéfe! na Primě (664 tisíc). Nejsledovanějším večerním pořadem bylo silvestrovské 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem s 1,16 milionu diváků. Ukazují to peoplemetrová data ATO-Mediaresearch.

Debata Novy se odehrávala bez publika na místě, zato byla narozdíl od té na Primě vysílaná živě. Stanice ji ale do programu zařadila kolem desáté večerní, zato Prima v pátek krátce po osmé.