Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Duhan ruší sekci strategie rozvoje, náměstek Svoboda rezignoval

Šéf Českého rozhlasu dělá další větší úpravy organizační struktury.

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu pro oblast strategického rozvoje Jiří Svoboda v úterý rezignoval na funkci, kterou zastával od loňského dubna. Předtím od roku 2003 vedl studio Českého rozhlasu v Českých Budějovicích, v minulých dekádách pracoval pro stavební firmu OHL-ŽS nebo mluvil za jadernou elektrárnu Temelín. Naposledy se za rozhlas na veřejnosti objevil minulý týden na konferenci o regulaci médií, pořádané v Praze Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy.

Po rezignaci náměstka generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan následně k 1. červenci zruší v organizační struktuře veřejnoprávního rádia sekci strategického rozvoje, kterou Svoboda řídil.

Ta čítá zhruba 200 lidí, a to v centrech nových médií, uměleckých těles a odborech obchodu a marketingu a projektového řízení. Propouštět se nemá, podle informací Médiáře všechny čtyři tyto sekce čeká v rámci struktury rozhlasu převedení jinam – nová média a umělecká tělesa se zařadí zpátky do sekce programu v gesci náměstka Reného Zavorala, obchod a marketing a projektové řízení si pod sebe vezme ekonomický náměstek Michal Koliandr.

Část dalších činností v rozhlasu vřadí šéf Duhan do nového odboru generálního ředitele, který založí rovněž k 1. červenci. Odbor má vést bývalá mluvčí rozhlasu Zora Karmazín Blümlová a zahrnout má i oddělení komunikace a mezinárodní oddělení, která dosud tvořila odbor komunikace a vnějších vztahů. Ten se tak také ruší.