Duhan ruší sekci strategie rozvoje, náměstek Svoboda rezignoval

Šéf Českého rozhlasu dělá další větší úpravy organizační struktury.

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Náměstek generálního ředitele Českého rozhlasu pro oblast strategického rozvoje Jiří Svoboda v úterý rezignoval na funkci, kterou zastával od loňského dubna. Předtím od roku 2003 vedl studio Českého rozhlasu v Českých Budějovicích, v minulých dekádách pracoval pro stavební firmu OHL-ŽS nebo mluvil za jadernou elektrárnu Temelín. Naposledy se za rozhlas na veřejnosti objevil minulý týden na konferenci o regulaci médií, pořádané v Praze Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy.

Po rezignaci náměstka generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan následně k 1. červenci zruší v organizační struktuře veřejnoprávního rádia sekci strategického rozvoje, kterou Svoboda řídil.

Ta čítá zhruba 200 lidí, a to v centrech nových médií, uměleckých těles a odborech obchodu a marketingu a projektového řízení. Propouštět se nemá, podle informací Médiáře všechny čtyři tyto sekce čeká v rámci struktury rozhlasu převedení jinam - nová média a umělecká tělesa se zařadí zpátky do sekce programu v gesci náměstka Reného Zavorala, obchod a marketing a projektové řízení si pod sebe vezme ekonomický náměstek Michal Koliandr.

Část dalších činností v rozhlasu vřadí šéf Duhan do nového odboru generálního ředitele, který založí rovněž k 1. červenci. Odbor má vést bývalá mluvčí rozhlasu Zora Karmazín Blümlová a zahrnout má i oddělení komunikace a mezinárodní oddělení, která dosud tvořila odbor komunikace a vnějších vztahů. Ten se tak také ruší.