Důležité pro čtenáře budou večery, zní převratná vize novin pro tablety

Nový publikační systém News+ švédského inovativního vydavatelství Bonnier ukazuje, jak by to vypadalo, kdyby noviny vznikly až v době přenosných mobilních přístrojů s dotykovým displejem jako je iPad.

Na noviny budoucnosti, na delší a analytické texty v nich budou mít čtenáři čas hlavně večer, prohlašuje švédské vydavatelství Bonnier, jedno z nejinovativnějších v Evropě, v prezentaci nového publikačního systému News+ určeného především pro přenosná zařízení jako je iPad. Znamenalo by to revoluční obrat letitého návyku číst tištěné noviny čerstvé ráno.

Systém News+, o němž informuje MinOnline.com, představuje publikační platformu stojící mezi tiskem a internetem - ctí editoriální rozhodnutí při skladbě obsahu a odstiňuje rušící „lomoz webu“, ale čtenářům umožňuje s redakcí přímo komunikovat a nechá na jejich rozhodnutí, na jaké obrazovce si jej prohlížet - na mobilu, počítači či tabletu ovládaném přes dotykový displej.

V těchto dnech Bonnier přivádí na novou platformu své švédské noviny Dagens Nyheter, následovat mají ekonomické deníky Industri ve Švédsku a Barsen v Dánsku. Systém umožní denní předplatné.

Americká pobočka už na jaře přivedla do iPadů tamní časopis Popular Science. Pro to Bonnier vyvinul podobný systém, nazvaný Mag+.