Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Duroň a Starý založili na Mauriciu studio Blue M

Nové vývojářské centrum přímo na ostrově vede exnovinář a píárista Josef Bouška.

Zleva Jaroslav Duroň, Josef Bouška, Rostislav Starý

Zleva Jaroslav Duroň, Josef Bouška, Rostislav Starý

Spolumajitelé agentury PR.Konektor Jaroslav Duroň a Rostislav Starý zahájili na ostrově Mauricius provoz nové firmy Blue M Hub. Ta se věnuje tvorbě webů, aplikací, e-shopů a designu. Vede ji Josef Bouška, bývalý account director agentury Cook Communications, který se na Mauricius s rodinou přestěhoval. Bouška dřív pracoval pro českou pobočku Citibank, vydavatelství Mediacop (dnes Empresa Media), naposledy v Česku působil ve Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR).

Josef Bouška aktuálně na Mauriciu

Josef Bouška aktuálně na Mauriciu

Vývojářské centrum Blue M slibuje „kreativitu a technologické know-how specialistů z jižní polokoule se zachováním evropské profesionality a standardů“. Odborníci z Mauriciu budou podle majitelů firmy levnější, protože na ostrově jsou nižší životní náklady než v Evropě či USA.

„Mauricijská vláda navíc dlouhodobě podporuje technologický rozvoj ostrova, ze kterého chce vytvořit technologický hub celého regionu. Pouze dvouhodinový časový posun pak umožňuje bezproblémový pracovní kontakt s Evropou,“ tvrdí Duroň se Starým. „Úroveň vývojářů a grafiků z Mauricia, Indie a dalších zemí v regionu je mimořádná, tento segment zažívá na ostrově neuvěřitelný boom,“ přesvědčuje Duroň.

Do projektu se aktivně zapojí i mezinárodní síť Eurocom Worldwide, kterou PR.Konektor výhradně zastupuje v Česku a na Slovensku.