V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

DV TV pokračuje další tři roky s Economií

Tým Daniely Drtinové a Martina Veselovského prodloužil exkluzivní smlouvu s Economií.

Podpis smlouvy. Zleva: Jan Ouředník, Jan Rozkošný, Martin Veselovský, Daniela Drtinový, Roman Latuske, Vladimír Piskáček. Foto: Václav Vašků

Podpis smlouvy. Zleva: Jan Ouředník, Jan Rozkošný, Martin Veselovský, Daniela Drtinový, Roman Latuske, Vladimír Piskáček. Foto: Václav Vašků

Mediální dům Zdeňka Bakaly Economia se dohodl na pokračování exkluzivní spolupráce s DV TV, videoprojektem v čele s moderátory Danielou Drtinovou a Martinem Veselovským. Ten tak bude zpravodajskému webu Aktuálně.cz Economie dodávat obsah další tři roky. DV TV startovala v květnu 2014. „Nová dohoda umožní další rozvoj DV TV a především seriózního videoobsahu,“ věří vedoucí projektu a editor Jan Rozkošný. Projekt provozuje firma Online Partners, kterou rovnými díly vlastní Drtinová, Veselovský, Rozkošný a další editor Jan Ouředník.

V sídle Economie, kde se pořady připravují, má vzniknout nové studio, kde půjde nejen natáčet, ale i vysílat. Rozšíří se i program - k předtočeným rozhovorům tak mají přibýt živě moderované diskuse či glosáře v kratším formátu. První z novinek bude živý přenos z diskuse po prezidentských volbách v USA a jejich rozbor pod názvem Americká snídaně. DV TV v něm využije redaktory Aktuálně.cz, včetně šéfredaktora Pavla Tomáška.

Videoprodukce DV TV má být nadále součástí Aktuálně.tv. Tam dosud videa Drtinové, Veselovského a spol. zaznamenala 60 milionů zhlédnutí. K internetovému videu v rámci DV TV postupně přibyl jednorázový tištěný magazín či zvukový podcast.