A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

DV TV pokračuje další tři roky s Economií

Tým Daniely Drtinové a Martina Veselovského prodloužil exkluzivní smlouvu s Economií.

Podpis smlouvy. Zleva: Jan Ouředník, Jan Rozkošný, Martin Veselovský, Daniela Drtinový, Roman Latuske, Vladimír Piskáček. Foto: Václav Vašků

Podpis smlouvy. Zleva: Jan Ouředník, Jan Rozkošný, Martin Veselovský, Daniela Drtinový, Roman Latuske, Vladimír Piskáček. Foto: Václav Vašků

Mediální dům Zdeňka Bakaly Economia se dohodl na pokračování exkluzivní spolupráce s DV TV, videoprojektem v čele s moderátory Danielou Drtinovou a Martinem Veselovským. Ten tak bude zpravodajskému webu Aktuálně.cz Economie dodávat obsah další tři roky. DV TV startovala v květnu 2014. “Nová dohoda umožní další rozvoj DV TV a především seriózního videoobsahu,” věří vedoucí projektu a editor Jan Rozkošný. Projekt provozuje firma Online Partners, kterou rovnými díly vlastní Drtinová, Veselovský, Rozkošný a další editor Jan Ouředník.

V sídle Economie, kde se pořady připravují, má vzniknout nové studio, kde půjde nejen natáčet, ale i vysílat. Rozšíří se i program – k předtočeným rozhovorům tak mají přibýt živě moderované diskuse či glosáře v kratším formátu. První z novinek bude živý přenos z diskuse po prezidentských volbách v USA a jejich rozbor pod názvem Americká snídaně. DV TV v něm využije redaktory Aktuálně.cz, včetně šéfredaktora Pavla Tomáška.

Videoprodukce DV TV má být nadále součástí Aktuálně.tv. Tam dosud videa Drtinové, Veselovského a spol. zaznamenala 60 milionů zhlédnutí. K internetovému videu v rámci DV TV postupně přibyl jednorázový tištěný magazín či zvukový podcast.