V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

DV TV zveřejňuje první čísla

Drtinová & Veselovský. Foto: Martina Votrubová

Drtinová & Veselovský. Foto: Martina Votrubová

Vydavatelství Economia zveřejnilo první čísla fungování internetového projektu DV TV Daniely Drtinové, Martina Veselovského a spol., spuštěného v úterý 27. května v rámci webu Aktuálně.cz. Za prvních sedm dní (od 28. května do 2. června) zaznamenala internetová televize bývalých tváří ČT 400.000 spuštění videí, z toho 90 % na webu, 10 % na mobilech a tabletech. Čtvrtina uživatelů přišla přímo na stránku Video na Aktuálně.cz, 15 % uživatelů si videa přepnulo na celou obrazovku.

Obchodní oddělení Economie, která videa nakupuje od firmy Diskurz TV, by považovalo za ideální, pokud by se ke konci prvního roku fungování projektu podařilo mít 7 milionů přehrání měsíčně. Počítá přitom, že výhledově spustí další tematické kanály s online videem, a cíl tak počítá dohromady za všechny.

Projekt DV TV přinesl v prvním týdnu záznamy rozhovorů s dvacítkou postav veřejného života, českého i zahraničního (přivítal i Garriho Kasparova). Každý den je jich několik, ty delší jsou rozdělené na víc částí. Rozjezd online televize sponzoruje prostřednictvím videoreklamy Zentiva, Abra, advokátní kancelář PRK Partners a Komerční banka.

Start provázejí technické nedokonalosti. První den měl projekt problém s včasným uvedením videa s ministrem financí Andrejem Babišem - ten byl avizován jako první host, video s ním se ale objevilo až zhruba tři čtvrtě hodiny po standardní 21. hodině, kdy se nová videa uvádějí. Uživatelé také postrádají možnost přehrát si všechna videa z jednoho dne automaticky za sebou, jako jeden pořad. Některé navíc ruší v pozadí šum z newsroomu Economie, kde se videa natáčejí.