V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Dvojka trhu Zapakatel.cz pomohla ušetřit 127 milionů, zavádí online mobilní slevy

Server Zapakatel.cz chystá otevřít kamennou pobočku v centru Prahy. Zaměří se na cestování a hotely a trh s realitami.

Nejvíc za jídlo, poté za krásu, relaxační nabídky a pobyty se dosud nejvíc utrácelo na slevovém serveru Zapakatel.cz.

Server, který startoval loni 3. srpna v Praze, Brně a Bratislavě a nyní zprostředkovává i nabídky z Ostravy, Plzně, Ústí nad Labem, Liberce a německého Lipska, dosud udal slevy za víc než 127 milionů korun.

Tržby za letošní leden dosáhly téměř 30 milionů korun. „Zákazníci na serveru po Vánocích utratili dokonce o 20 % víc, než během vánoční horečky. Pro rok 2011 očekáváme stejný růst s tržbami v řádech stovek milionů korun,“ podotkl na dnešní tiskové konferenci v Praze marketingový ředitel serveru Tomáš Carba.

Provozující společnost zapakatel, kterou vlastní jeho obchodní ředitelka Klára Bitvarová (66 %) spolu s Danielem Nytrou (17 %) a Jiřím Carbou, finančním ředitelem (17 %), označuje svou službu za dvojku tuzemského trhu, za Slevomatem a před Vykupto.cz.

Hitem letošního roku podle lidí ze Zapakatel.cz bude cestování s velkými slevami, příští týden proto avizuje spustit úžeji zaměřenou nabídku Hotely a cestování. Zaměří se také na trh s realitami, slibuje prodej bytů a pozemků se slevou 40 %. Hromadné nakupování nemovitostí má v tomto případě vyvážit dopady krize na tento segment trhu.

Na dotaz Médiáře nechtěl Tomáš Carba komentovat, zda se nechají koupit jediným větším konkurentem Slevomatem, ani konkrétně, zda budou naopak sami nakupovat menší konkurenci. „Budeme rozšiřovat portfolio,“ řekl jen bez dalších podrobností.

V půlce března se Zapakatel.cz chystá otevřít zákaznické centrum v pasáži Lucerna v centru Prahy. „Nebudeme jenom virtuální prostor na internetu, další důvod je platby v hotovosti, centrum Prahy má výrazný kupní potenciál,“ podotkl Tomáš Carba. V metropoli Zapakatel realizuje 70 % veškerých nákupů.

Dnes Zapakatel.cz uvádí možnost koupit slevový voucher „online“, tedy v terénu, přes mobil. Nebude tak nutné čekat, než sleva na webu doběhne, ale naopak koupit voucher a obratem ho na příslušném místě uplatnit. Mobilní platby se mají provádět prostřednictvím platebního systému PayPal.

Server Zapakatel.cz dnes novinářům představil také Jana Chaloupku, svého nejvěrnějšího zákazníka, který „ušetřil“ nákupy na serveru zhruba 40 tisíc korun, nejvíc za jídlo, ale také za kurz v autoškole. „Nevím, kde ušetřené peníze mám,“ glosoval to premiant.