V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Dvořák bez výběrového řízení prodloužil mandát šéfovi brněnské ČT Burianovi

Generální ředitel ČT nechce měnit ředitele v Brně v době, kdy je v plném proudu výstavba tamní nové budovy televize.

Karel Burian. Foto: ČT

Karel Burian. Foto: ČT

Řediteli brněnského studia České televize Karlu Burianovi s koncem roku 2013 končí mandát, ve funkci bude ale ještě nejmíň půl roku, a to bez výběrového řízení. Generální ředitel televize Petr Dvořák o tom dnes informoval kontrolní Radu ČT. Ta na Dvořákův návrh Buriana jmenovala. Burian tak na základě jednorázového prodloužení mandátu povede brněnskou ČT do 30. června 2014.

Dvořákovi jde o to, aby se neměnil ředitel Brna v době, kdy je v plném proudu výstavba tamní nové budovy televize. Konkrétně: i vinou zdržení diskusemi na radě televize dosud nestihla vybrat hlavního dodavatele stavby - plánovala ho mít už v říjnu, nyní se mluví o únoru.

Burian vedl brněnské studio už za předchozího generálního ředitele Jiřího Janečka, od roku 2008. Předtím v letech 2006 až 2007 pracoval jako ředitel zpravodajství agentury RTA mediálního podnikatele Jaroslava Berky, v letech 2001 až 2006 byl výkonným ředitelem rádia Petrov. Vystudovaný produkční Burian začínal v roce 1973, až do roku 2001, kdy odcházel z pozice vedoucího zpravodajství, později vedoucího produkce.