Dvořák v ČT staví tým: z Novy přichází Cimirot, do čela ČT24 se vrací Šámal, Fridrich povýšil

Čerstvý ředitel ČT Petr Dvořák, bývalý šéf Novy, dnes představil televizní radě sebe i svůj tým.

Z kopce Barrandova na Kavčí hory přešel nejen čerstvý generální ředitel České televize Petr Dvořák, ale i jeho někdejší blízký kolega ze soukromé, komerční televize Nova, její bývalý výkonný ředitel Milan Cimirot. V Nově pracoval od jejích počátku v roce 1994, opustil ji loni, v červnu 2010.

Dvořák, který Novu opustil v listopadu 2010 a od října 2011 je generálním ředitelem České televize, z Cimirota udělal finančního ředitele ČT.

Výkonným ředitelem zpravodajství ČT24 se stal Zdeněk Šámal (do ledna 2011 šéf Z1, do minulého týdne programový ředitel pražské TV Metropol).

Řízení programových okruhů dostal na starosti Milan Fridrich, dosavadní šéf divize Nová média a Dvořákův největší spojenec před volbou uvnitř televize.

Nová média po Fridrichovi převezme jeho zástupkyně Pavlína Kvapilová.

Všichni by se měli ujmout funkcí v pondělí 10. října. „Pozici obchodního ředitele zatím nechávám neobsazenou, protože zatím nemám vhodného kandidáta,“ řekl dnes televizí radě na její schůzi Petr Dvořák.

Cimirotem, Šámalem a Fridrichem obsadil tři místa ze čtyř po čtveřici manažerů, kteří po jeho zvolení nečekali a v televizi podali v září výpověď. Odešli Roman Bradáč (šéf ČT24, kandidoval proti Dvořákovi), Radek Žádník (šéf programových okruhů), Lujza Oravcová (finanční ředitelka) a Robert Kvapil (obchodní a marketingový ředitel).

Roman Bradáč, Robert Kvapil, Lujza Oravcová, Radek Žádník. Foto: ČT

Nečekali a odešli. Roman Bradáč, Robert Kvapil, Lujza Oravcová, Radek Žádník. Foto: ČT

Oficiální profesní CV nově jmenovaných manažerů

Milan Cimirot přichází do České televize ze soukromého sektoru. Jeho profesní kariéra je úzce spjata s TV Nova a její mateřskou společností CME, pro které v různých pozicích pracoval od počátku jejího vstupu na trh v roce 1994. Do roku 2010 pracoval na pozici finančního a provozního ředitele a jednatele TV Nova (CET21 s.r.o.). Milan Cimirot vystudoval BA program na Anglo‑American College v Praze (dnes Anglo‑American University). Milanu Cimirotovi je 39 let. Do České republiky přišel v roce 1993.

Milan Fridrich dosud zastával funkci výkonného ředitele Nových médií ČT. Působil dlouhodobě jako novinář. V posledních 6 letech je jeho jméno spjato s Českou televizí. Zde začínal v roce 2005 jako šéfeditor ČT24. Postupně pracoval jako pověřený a později i řádný ředitel zpravodajství, aktuální publicistiky a sportu. Od srpna 2010 vede Nová média ČT. Milan Fridrich vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a v současnosti si zvyšuje kvalifikaci na International Prague Business Institute v oboru „Management, organizace řízení“ v programu MBA. Věnuje se velmi intenzivně také publikační činnosti. Je mimo jiné autorem knih fejetonů Mazlení s vepři (2006) a Valčík s babiznou (2007). Milanu Fridrichovi je 41 let.

Zdeněk Šámal se do České televize vrací po čtyřech letech práce v soukromém sektoru. Pracoval na pozicích šéfredaktora internetového zpravodajství TV Nova, generálního ředitele televize Z1 a naposledy působil jako poradce a programový ředitel televize Metropol. Profesní život Zdeňka Šámala je spojen s televizí veřejné služby. V České televizi začínal jako redaktor, reportér a moderátor. Později pracoval jako zpravodaj ČT v Rusku a nakonec se stal šéfredaktorem zpravodajství. V roce 2000 Českou televizi poprvé opustil, aby uvedl do života úspěšnou slovenskou zpravodajskou stanici TA3. V roce 2003 se vrátil do ČT a stal se ředitelem zpravodajství. V tomto období stál u zrodu úspěšné zpravodajské stanice ČT24. Funkci zastával do podzimu 2007. Zdeněk Šámal vystudoval Fakultu sociálních věd UK. V roce 2009 zahájil studium pravěké a raně středověké archeologie na Filozofické fakultě UK. Je autorem knih Ruská mafie a Objektivy z Ruska. Zdeňku Šámalovi je 45 let.