Dvořákův souputník Cimirot se vrací na Novu

Milan Cimirot bude novým ředitelem výroby. Působil devět let v ČT, předtím 14 let na Nově.

Milan Cimirot. Foto: Česká televize

Milan Cimirot. Foto: Česká televize

Novým ředitelem výroby televize Nova bude od 1. září Milan Cimirot. Ten koncem loňska opustil po devíti letech Českou televizi, kam na podzim 2011 nastupoval s dosavadním generálním ředitele ČT Petrem Dvořákem. Cimirot předtím v Nově pracoval v letech 1994 až 2010 na různých pozicích, naposledy jako výkonný ředitel. Na Nově i v ČT přitom s Dvořákem úzce spolupracovali, v managementu obou televizních podniků.

„Jeho nástup je dalším krokem k naplnění strategie významného navýšení objemu lokálního obsahu pro televizi i pro Voyo,“ uvedla televize Nova.

Z pozice ředitele výroby na přelomu roku odešel Bernd Alexa, který výrobu řídil od července 2015. Cimirot doplní tandem Monika Hasmanová (ředitelka výroby TV Nova pro hranou tvorbu) a Sebastian Wimmer (ředitel výroby TV Nova a TV Markíza pro reality & entertainment). Bude úzce spolupracovat s Michalem Reitlerem, který nastupuje v listopadu na pozici ředitele vývoje obsahu, jak Médiář informoval v minulém týdnu. Nový manažerský tým se formuje po loňské změně vlastníka Novy.

„Televize Nova vždy udávala trendy televizního trhu, na tom se za celé roky nic nezměnilo. Nova je pořád o krok napřed a nastoupila cestu rychlé digitální transformace. Jsem rád, že budu její součástí a těším se na spolupráci při tvorbě kvalitního a jedinečného obsahu, který divákům nabízí na všech svých distribučních platformách,“ prohlásil Milan Cimirot.

Z České televize odcházel koncem loňském roku, kdy měl pod sebou techniku, provoz, IT a archiv ČT. „Zřejmě si potřeboval trochu odpočinout,“ řekl k tomu generální ředitel ČT Dvořák v březnovém rozhovoru pro týdeník Euro. „V posledních třech letech dostal velké zadání, které nebylo jednoduché. Podařilo se mu je zrealizovat, ale za cenu velkých pracovních obětí,“ popsal. Šlo o nasazení nového manažerského systému: „Dřív Česká televize používala SAP, čekalo nás kompletní obnovení, což by znamenalo prakticky novou instalaci, mohli jsme proto výběrové řízení začít jakoby od nuly. Nakonec zvítězil systém Helios, jako nejlepší řešení. Tento systém Milan poslední dva až tři roky se svým týmem implementoval.“

„Na Nově jsme se s Milanem poprvé potkali v roce 2005, kdy Nova přecházela do rukou CME, on přicházel do Novy jako zástupce CME a já jsem tam zůstával, tehdy na základě nabídky od Michaela Garina, generálního ředitele CME,“ vzpomínal Dvořák. „S Milanem jsme fungovali vedle sebe jako dva jednatelé Novy, kteří firmu tlačili dál. Z Novy odcházel o půl roku dřív než já. Možná se Milan vždy v určitou chvíli rozhodne, že je čas jít dál. Čekám, že se možná objeví v některé z komerčních televizí, ale zatím myslím, že odpočívá a nabírá dech,“ řekl šéf ČT letos v březnu.