V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

E! Entertainment bude i v češtině

Distribuce se vedle IPTV rozšíří o satelit a kabel.

Mezi hlavní tváře kanálu E! patří sestry Kardashianovy. Foto: Timothy White/E!

Mezi hlavní tváře kanálu E! patří sestry Kardashianovy. Foto: Timothy White/E!

Americký zábavní kanál E! Entertainment americké mediální skupiny Comcast začne od 1. října většinu své produkce vysílané v Česku a na Slovensku dabovat. V češtině má být zhruba 60 % vysílání. Zbylých 40 % - denní zprávy E! News nebo živé vysílání Live from the Red Carpet - zůstane v angličtině, protože dabovat by se nestíhalo.

E! je placená televize zaměřená na popkulturu, módu a společenské dění zejména z Hollywoodu. Po světě už vysílá v 26 jazycích a provozuje 10 stejně zaměřených webů. „Nejsme bulvár, s celebritami máme korektní vztahy, díky tomu nás zvou i domů,“ zdůraznila dnes před novináři tuzemská zástupkyně stanice Veronika Tamchynová z agentury TV Consulting.

V Americe kanál vysílá z Los Angeles, Česko přijímá evropskou stopu. Vysílání tvoří živé zprávy, přenosy z červeného koberce třeba při Oscarech, reality show, pořady o módě. V Evropě tvoří 80 % publika ženy, 69 % diváctva je ve věku od 16 do 49 let.

Do své nabídky stanici v Česku loni v dubnu zařadila televize přes internet (IPTV) O2 TV. Přes ní momentálně E! zasahuje kolem 100.000 domácností. K dispozici bude také na satelitním Skylinku a v kabelových sítích včetně UPC.

Web v češtině se nechystá, aspoň ne v nejbližší době. Na internetu je stanice v češtině přítomná pouze na Facebooku.