Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Alza.cz chce zařadit do nabídky nejnovější model elektromobilu Tesla

Nová Tesla 3. Foto: Profimedia.cz

Nová Tesla 3. Foto: Profimedia.cz

Největší český e-shop Alza.cz zařadil do své nabídky nejnovější model elektromobilů Tesla číslo 3. Prodej elektromobilů zahájila Alza.cz letos 20. června, zatím se jednalo o modely Tesla S 75D, který stojí zhruba 3 miliony Kč včetně DPH, a Tesla X 100D za 3,5 milionu Kč včetně DPH. Nejnovější model Tesly 3 má Alza.cz v nabídce zatím pouze zmíněný, není u něj ale uvedená cena ani dostupnost skladem. Zákazníky pouze vyzývá ke kontaktování v případě vážného zájmu. 

“Odhad ceny základní verze je 750.000 Kč plus DPH. Děláme všechny kroky pro to, abychom Model 3, na který je v současné době evidovaných 400.000 předobjednávek, poskytli našim zákazníkům co nejdříve. Vzhledem k obrovské poptávce jsme rádi, že naskladníme pár kusů,” řekl Retailku Jaromír Řánek, ředitel obchodního rozvoje v Alze. 

Model Tesla X 100D v showroomu Alzy v Holešovicích

Model Tesla X 100D v showroomu Alzy v Holešovicích se začal prodávat 20. června

Novou Teslu představil majitel automobilky Elon Musk letos na začátku června. Má mít mimo jiné vylepšeného autopilota, zrychlení z nuly na sto pod šest sekund a dojezd 345 km na jedno nabití. Především má být také cenově výhodnější než předchozí modely, prodávat se má za 35.000 dolarů (kolem 800.000 Kč). 

Alza.cz slibuje své elektromobily dodat do druhého dne, na skladě má od každého modelu dva vozy. U holešovického showroomu e-shop nabízí zkušební jízdy Teslou zdarma, podle slov zástupců Alzy zatím tuto službu využily stovky zákazníků.  V plánu je do budoucna zařadit levnější varianty elektromobilů jiných značek, v jednání je například e-Golf of Volkswagenu.

Každý měsíc chce e-shop představit v prodeji jednu novinku z oblasti elektromobility, ačkoliv to nutně nemusí být elektromobil. Alza.cz kromě toho prodává například elektrokola, jednoboardy nebo hoverboardy. V plánu je do budoucna zařadit levnější varianty elektromobilů jiných značek, v jednání je například e-Golf of Volkswagenu.