E-shop s dětským zbožím Feedo kupuje od Němců česká firma Ags 92

E-shop se zbožím pro děti Feedo přejde do rukou české firmy Ags 92, kterou vlastní Zdeněk Žáček. Současný vlastník e-shopu, německá firma Windeln.de se rozhodla Feedo prodat, aby „maximálně snížila ztráty a komplexitu svých obchodních aktivit a získala tak peněžní prostředky“. Pro Retailek to uvedl Antonín Štětina, který jedná za firmu My Media, jež se stará o provoz Feeda. Informaci o prodeji e-shopu zveřejnil jako první deník E15

„Současný vlastník Windeln.de v roce 2017 plně integroval veškeré svoje dceřiné společnosti na jediný systém, Feedo je poslední částí skupiny Windeln.de, která není integrovaná. Feedo bylo a stále je plnohodnotnou samostatně fungující jednotkou, fungující na vlastních systémech, a bylo tedy jednoduché ji od skupiny oddělit,“ vysvětlil Štětina. Objem transakce neuvedl, stejně tak kdy by mělo k prodeji dojít.

Firma Ags 92 se zaměřuje na distribuci dětského zboží, provozuje také 18 kamenných prodejen, v Česku i na Slovensku. Podle Žáčkova vyjádření pro E15 by mělo spojení s Feedem přinést jeho firmě až zdvojnásobení obratu, který by měl být přes miliardu korun. E-shop Feedo se podle něj loni nacházel ve ztrátě 88 milionů Kč, kterou zapříčinily investice do dalšího růstu. Feedo působí kromě českého trhu také na Slovensku a v Polsku.