V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

E-shop s nábytkem MT-nabytek.cz končí, sám se posílá do insolvence

Český e-shop s nábytkem MT-nabytek.cz končí, k úterku 11. března na sebe podal návrh k insolvenci. Důvodem je podle informací z insolvenčního rejstříku „neschopnost přizpůsobit se řízení peněžních toků při dynamickém nárůstu obchodních případů“. Jinými slovy, e-shop nezvládal zprostředkovat objednávky od zákazníků. Ještě v loňském roce měl přitom podle lednové tiskové zprávy tržby ve výši přesahující miliardu korun.

Podle návrhu v insolvenčním rejstříku dluží firma svým zaměstnancům za výplaty od prosince 2016 do současnosti v celkové výši kolem 2,8 milionů Kč. Závazky v milionových sumách má také vůči zdravotní pojišťovně, finančnímu úřadu za DPH a silniční daň nebo vůči logistické firmě Schwarmuller. Celkem dluhy firmy sahají ke 200 milionů Kč.

MT-nabytek.cz má zároveň pohledávky ve výši zhruba 5,6 milionů Kč, které jsou podle záznamů v insolvenčním návrhu dobytné. Netýká se to ale pohledávek, které jdou za zadluženými dceřinými společnostmi, například za dalším e-shopem Mabyt, ve kterém má MT-nabytek.cz 100% podíl. 

MT-nabytek.cz je vlastněn brněnskou firmou Externia, založen byl v roce 2011. Působil nejen na českém trhu, ale od roku 2012 také na Slovensku. Podle poslední tiskové zprávy se chystal expandovat i do Maďarska. Ukončení svého působení firma oficiálně neoznámila, na svém twitterovém účtu však upozornila na ukončení svého affiliate programu.