Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

E-shop VašeČočky.cz vstoupil do Belgie

E-shop VašeČočky.cz firmy Maternia Martina Bláhy expanduje na další evropský trh. V pořadí 15. zemí, kde operuje, se začátkem ledna stala Belgie. Funguje tam pod názvem Lentiamo.be. Zahraniční trhy v současnosti tvoří zhruba 90 % z celkového obratu společnosti. Ten tvoří zhruba 600 milionů Kč.

Hlavní důvody spuštění belgického e-shopu jsou dva – zaprvé vysoký počet nositelů kontaktních čoček v zemi, zadruhé relativně snadný a nenákladný vstup na tento trh. “Belgickým zákazníkům čočky už několik let doručujeme, aniž bychom tu měli lokální e-shop. Můžeme zde využít stávající kapacity zákaznického servisu a prověřené přepravce,” přiblížil Jiří Urban, ředitel VašeČočky.cz. Ačkoli je e-shop zatím pouze ve francouzštině a oslovuje tedy zhruba jen polovinu belgické populace, očekává firma návrat investice do šesti měsíců.

E-shop VašeČočky.cz, který se specializuje výhradně na prodej kontaktních čoček a jejich příslušenství, už teď mapuje další potenciálně zajímavé trhy. “Našim letošním hlavním cílem je primárně posílit země, kde už nějaký čas působíme. Pro rok 2017 ještě zvažujeme další tři země – Holandsko, Portugalsko a Irsko,” dodává Jiří Urban.

Plánovaná expanze na Ukrajinu se prozatím odsouvá kvůli nepříznivé politické situaci v zemi.