V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

E15: České Radiokomunikace vyhrály tendr na přenos signálu ČT

Systém zajišťuje přenos signálu z centra do 28 digitálních vysílačů multiplexu. V minulosti se vysílalo z 41 analogových stanovišť.

  • ČTK
  • 16. 11. 2012 09:33

Přenos signálu z centrály České televize na Kavčích horách k vysílačům po celé České republice bude nově zajišťovat společnost České Radiokomunikace. Zvítězila v tendru vypsaném ČT a po deseti letech střídají Telefónicu, která signál distribuovala dosud. Dnes o tom informoval deník E15.

Náklady na přenos signálu se tak sníží z dosavadních 78,7 milionu na zhruba 26,4 milionu Kč. Smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou s ochrannou lhůtou 4 roky. Neobsahuje ovšem přenos regionálního vysílání ze studií v Brně a Ostravě do Prahy či signálu například z fotbalových nebo hokejových stadionů do studia, což smlouva s Telefónicou zahrnovala také.

„Tyto části stávající smlouvy jsme oddělili a pořizujeme je zvlášť. Snahou je umožnit podání nabídky více subjektům, a vytvořit tak prostor pro finanční úspory,“ řekla deníku mluvčí ČT Michaela Fričová.

České Radiokomunikace už v současné době zajišťují přenos signálu ČT a Českého rozhlasu z vysílačů k divákům, v rámci digitální vysílací sítě 1, tzv. veřejnoprávního multiplexu. Systém zajišťuje přenos signálu z centra do 28 digitálních vysílačů multiplexu. V minulosti se vysílalo z 41 analogových stanovišť.