Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

E15: ČT zadala Ness Czech, jedinému zájemci, archivaci programu za 198 milionů korun

ČT spolupracuje od roku 2007, od té doby vyhrála šest výběrových řízení v celkové hodnotě 385 milionů Kč bez DPH.

  • ČTK
  • 07. 03. 2011 10:00

Česká televize v lednu zadala technologické firmě Ness Czech čtyřletou zakázku na archivaci programové výroby v hodnotě téměř 198 milionů korun bez DPH. Píše to dnešní E15.

Ness Czech byla jediným účastníkem tendru. ČT nevypsala otevřené řízení, ale jednací s výzvou k účasti v soutěži. Podle deníku Ness Czech s ČT spolupracuje od roku 2007, od té doby vyhrála šest výběrových řízení v celkové hodnotě 385 milionů Kč bez DPH, z toho část ve spolupráci s firmou Silicon Graphics.

Ness Czech v roce 2007 spustila systém digitalizovaného archivu ČT (DAPF) a řadu podpůrných aplikací. K těm podle zástupců televize vlastní autorská práva. Mluvčí ČT Ladislav Šticha E15 řekl, že televize na nynějším tendru ušetřila. “Již sama okolnost, že na dosavadní analytické a realizační výstupy projektu se bude navazovat, nikoliv je z důvodu respektu k autorským právům nově vytvářet, byla zárukou minimalizace nákladů,” uvedl mluvčí.

Zatímco první fáze DAPF se zaměřila na zpravodajství a odbavování pořadů, pokračování projektu archivace DAPF II by podle Štichy mělo zahrnovat zejména původní dramatickou tvorbu. Současně podpoří i distribuci obsahu do nových kanálů, jako jsou například tablety nebo chytré telefony.

Na první fázi DAPF se spolu s Ness Czech podílela také společnost Silicon Graphics, za tuto zakázku společně získaly 299 milionů korun bez DPH. “Na této části projektu se Silicon Graphics již podílet nebudou,” řekl o nové zakázce mluvčí Ness Czech Štěpán Dlouhý.

Česká Ness je součástí izraelské firmy Ness Technologies, která zaměstnává na osm tisíc pracovníků, v Česku má 600 zaměstnanců.