Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

E15: Ekonomický týdeník Euro koupí od PPF Milan Procházka

Makléř Milan Procházka je spolumajitel největší středoevropské makléřské firmy Wood & Company.

  • ČTK
  • 09. 11. 2011 09:56

Prodej ekonomického týdeníku Euro, který vlastní skupina PPF, je podle dnešního deníku E15 těsně před dokončením. Podle několika zdrojů blízkých vedení PPF a samotnému týdeníku se novým vlastníkem vydavatelství Euronews stane Milan Procházka, makléř a spolumajitel největší středoevropské makléřské firmy Wood & Company, píše.

Ve své podstatě je tento pravděpodobný scénář, který by měl tento týden finálně posvětit majoritní vlastník PPF Petr Kellner, manažerským odkupem. Procházkova sestra Olga Ruttnerová je finanční ředitelkou vydavatelství, Procházka má blízko i ke generálnímu řediteli Euronews Vojtěchu Jirků, píše E15.

„Není tajemstvím, že český mediální trh je v pohybu. Pravda je taková, že naši akcionáři zvažují všechny možnosti. Pohybujeme se od extrému prodat až po extrém koupit další titul. Stejně tak se ale nemusí stát vůbec nic,“ cituje Jirků. Stav transakce nechtěl komentovat ani Milan Tománek, ředitel komunikace PPF.

Dalšími dvěma vážnými zájemci o týdeník bylo podle E15 také vydavatelství Economia a Andrej Babiš. Zájem skupiny J&T, o které se v minulých týdnech také mluvilo, se nepodařilo potvrdit.

Milan Procházka začal kariéru v 90. letech na dealingu banky IPB, později přešel do společnosti Patria Finance. V posledních letech pak působil v brokerské firmě Wood & Company. Z této společnosti ale počátkem léta odešel a věnuje se vlastním projektům. Vlastnický podíl ve Wood & Company si však ponechal, píše dnešní E15.

Týdeník Euro prošel v červnu výrazným redesignem tištěné verze. Jeho webová stránka je zastaralá, vydavatelství s její proměnou otálí, zřejmě právě kvůli déletrvajícím vyjednáváním o vlastnictví.