V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Vágner koupil fotobanku Profimedia.cz

Ziskovou agenturu kupuje firma Megiedon ze skupiny Scandal Media Group.

  • ČTK
  • 19. 01. 2015 01:20
Karel Vágner

Karel Vágner

„Za nižší stamiliony korun“ přebírá skupina Scandal Media Group mediálního poradce a vydavatele Karla Vágnera od fondu Genesis Capital českou fotobanku Profimedia.cz, píše pondělní E15 s odkazem na sesterský titul Euro. Vágner o tom už informuje na svém webu. Jako šéfa koupené ziskové firmy dál uvádí Pavla Macků, v původní struktuře též menšinového majitele.

Genesis Capital do Profimedie vstoupil v červnu 2010, nyní Vágnerově skupině prodal většinový podíl ve společnosti. Fotobanka, jejímž přímým vlastníkem bude nyní firma Megiedon, funguje například v Maďarsku, Chorvatsku, Srbsku, Bulharsku, Rumunsku nebo na Ukrajině a chystá se také na polský trh. V roce 2013 měla agentura zisk 12 milionů Kč.

Každý měsíc prodá Profimedia více než 20.000 snímků, celkem její databáze obsahuje přes 100 milionů fotografií. „Pravidelně zásobuje svými archivy 526 časopisů a novin v 11 zemích Evropy,“ uvedli zástupci Genesis Capital. V oblasti reklamy a grafického designu Profimedia spolupracuje s 300 reklamními agenturami.