V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Economia kupuje časopis a web Studenta

Economia převezme Studentu k 1. červnu, původní firma pokračuje s kariérními weby.

Obálka aktuálního vydání časopisu Studenta

Obálka aktuálního vydání časopisu Studenta

Mediální dům Economia Zdeňka Bakaly přebírá od firmy Studenta Media Adama Kožely a Tomáše Rašnera (oba drží po 50 %) web Studenta.cz a tištěný dvouměsíčník Studenta. Médii zaměřenými na vysokoškoláky hodlá Economia posílit svůj zásah v cílové skupině 18 až 25 let. „Studenta se pro nás stává základem obsahové nabídky pro mladou cílovou skupinu,“ řekl Roman Latuske, generální ředitel a předseda představenstva Economie.

Economia akvizicí posílí i nabídku obsahu a služeb pro zaměstnavatele. V oblasti HR už je přítomná projekty jako vzdělávací agentura Economia Trainings, magazíny Restart a Ideální zaměstnavatel, měsíčník Moderní řízení či konference HR Meeting. 

Magazín Studenta existuje deset let, svůj obsah a inzerci zaměřuje na životní styl a také kariéru. Vychází šestkrát ročně v nákladu 40.000 výtisků, distribuuje se v 80 univerzitních místech a kolejích po celém Česku, udává čtenost až 90.000 lidí.

K formálnímu předání titulu Economii má dojít k 1. červnu, Studenta Media ještě připraví dubnové a květnové vydání časopisu. Poté Kožela s Rašnerem firmu Studenta Media přejmenují a budou se v ní dál věnovat rozvoji zaměstnavatelského webu Universum, kariérního showroomu Proudly a studijního portálu Primát.cz.

Economia loni 40 milionů v plusu

Mediální dům Economia tento týden zveřejnil také předběžné výsledky svého hospodaření za minulý rok 2016. Uvádí, že loni skončila v provozním zisku (EBITDA) ve výši 40 milionů Kč, což je meziročně o 30 milionů víc. Bilance za poslední čtyři roky nicméně zůstává záporná, celkem vychází ztráta 87 milionů Kč.

Hospodaření Economie v posledních čtyřech letech

období 2013 2014 2015 2016
EBITDA v milionech Kč -104 -33 +10 +40

Zdroj: Economia 

Inzertní příjmy Economie - printové i digitální - loni vzrostly o 9 %. Významně se na tom podílelo video, real-time bidding, speciální projekty. Economia je podnik, který už nežije převážně z tisku - digitální produkty a nemediální služby se na celkových výnosech loni podílely z 55 %, 28 % připadá na nemediální služby. Letos má kromě jejich dalšího rozvoje přijít i důraz na konferenční segment a zmíněnou oblast HR (firemní vzdělávání Economia Trainings).

Další plány počítají s investicemi do rozvoje newsroomu, zejména posílení redakcí a výstavby nového studia pro výrobu videa. Mají se spouštět nové formáty internetové televize DV TV a další videopořady na Aktuálně.cz.