Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Economia má nové šéfy financí a lidských zdrojů

Pavel Smejkal a Gabriela Tamchynová

Pavel Smejkal a Gabriela Tamchynová

Novým finančním ředitelem vydavatelství Economia bude od 1. března Pavel Smejkal, poslední tři roky výkonný ředitel Mediatelu (předtím manažer společností Sitronics Telecom Solutions, v minulosti Johnson & Johnson, Telefónica O2, PricewaterhouseCoopers). Současně rozšíří představenstvo společnosti.

Dosavadní finanční a provozní ředitel společnosti Economia Karel Žalud bude dál zodpovědný za oblast controllingu v Economii a Centrum Holdings a za integraci obou společností v právní a finanční oblasti. Zároveň se bude věnovat skupinovému reportingu a controllingu v rámci dalších projektů skupiny BM Management majitele Economie Zdeňka Bakaly.

Řízení lidských zdrojů taktéž k 1. březnu převezme Gabriela Tamchynová. Dlouhá léta se témuž věnovala v Českém Telecomu. V letech 2011 až 2013 byla jednatelkou poradenské firmy T&CC, která asistovala při loňském masivním propouštění z Economie.

Tamchynové předchůdkyně Petra Slabá vede lidské zdroje Economie a Centra přechodně do konce února, od 1: března se má jako ředitelka HR věnovat lidským zdrojům v celé skupině BM Management. Působení Tamchynové tedy bude v její kompetenci.