Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Economia přišla s firemním vzděláváním

Přidruženou službu Economia Trainings vydavatelského domu řídí Denisa Kubová.

V mediálním domě Economia Zdeňka Bakaly začal působit nový tým nazvaný Economia Trainings. Zaměří se na firemní vzdělávání – školení, tréninky a vzdělávací programy sestavené na míru firmám. „Chceme připravit zaměstnance a firmy po všech stránkách. Provést je změnami, odborně i manažersky rozvíjet lidi, motivovat a restartovat je tak, aby pomohli své firmě růst a zůstali sami sebou,“ říká Denisa Kubová, která tým firemního vzdělávání vede.

Denisa Kubová

Denisa Kubová

„Budeme hledat řešení, které konkrétní firmě bude nejlépe vyhovovat. Stejně tak se chceme soustředit na vývoj originálních programů, čerpajících ze zkušeností mediálního domu. Nechceme jít cestou hotových, předem připravených produktů,“ plánuje.

Economia Trainings spadá do divize speciálních projektů a obchodního rozvoje Petra Orálka. Nová služba se přidává ke konferencí a content marketingových projektů, které mediálnímu domu pomáhají doplnit příjmy z tradičních činností. Economia nedávno spustila e-shop s vínem či online směnárnu.