Tým webu Hlídací pes uvádí svou druhou knihu Babiš. Vůdce pro 21. století. Pokřtil ji koblihou.

Economia rozdělí své novináře do šesti týmů podle témat

Mediální podnik Zdeňka Bakaly hlásí završení integrace newsroomu, má v něm dělat celkem 230 novinářů.

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Různé redakční týmy Economie se sestěhovaly do nového newsroomu v pražském Karlíně

Redakce Hospodářských novin, týdeníku Ekonom, zpravodajských serverů Aktuálně.cz, iHNed.cz, odborných časopisů segmentu B2B a speciálních projektů začnou od 28. února úzce spolupracovat při tvorbě obsahu. Završií se tak integrace newsroomu započatá stěhováním Economie z Letné do Karlína a akvizicí Centrum Holdings loni v červnu. Dnes to oznámila Economia. V newsroomu má pracovat celkem 230 novinářů.

  • V denním provozu bude newsroom řídit šéf dne – v této funkci se budou střídat členové E.collegia. Píšící novináři budou na denní bázi působit v rámci jednoho ze šesti týmů, které vznikají.
  • Nově zaváděný systém řízení redakčních týmů proběhne ve dvou fázích. V první etapě přecházejí redaktoři na systematické plánování obsahu napříč jednotlivými tituly, které je technicky podpořeno softwarem Redakční planner. Začne rovněž platit nový systém plánování.
  • Navazující druhá fáze bude spojena s vytvořením specializovaných redakčních týmů, do nichž budou redaktoři zařazeni podle své specializace. První tým se bude věnovat ekonomickému zpravodajství, druhý politickému zpravodajství, třetí se zaměří na politickou publicistiku a názory, čtvrtý na publicistiku ekonomickou, pátý tým bude zpracovávat lifestylová témata a šestý odborný obsah.

„Nový způsob řízení redakce ukončuje období organizačních změn, kterými Economia v uplynulém roce procházela, a umožní naplno se věnovat hlavnímu poslání tohoto vydavatelství, a to tvorbě kvalitního obsahu. Zároveň budeme moci naplno využít potenciálu, který Economia a její integrovaný newsroom mají,“ prohlásil ředitel redakcí Vladimír Piskáček.