Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Economia rozdělí své novináře do šesti týmů podle témat

Mediální podnik Zdeňka Bakaly hlásí završení integrace newsroomu, má v něm dělat celkem 230 novinářů.

Nový newsroom Economie v pražském Karlíně. Vizualizace: Economia/Ateliér Kunc

Různé redakční týmy Economie se sestěhovaly do nového newsroomu v pražském Karlíně

Redakce Hospodářských novin, týdeníku Ekonom, zpravodajských serverů Aktuálně.cz, iHNed.cz, odborných časopisů segmentu B2B a speciálních projektů začnou od 28. února úzce spolupracovat při tvorbě obsahu. Završií se tak integrace newsroomu započatá stěhováním Economie z Letné do Karlína a akvizicí Centrum Holdings loni v červnu. Dnes to oznámila Economia. V newsroomu má pracovat celkem 230 novinářů.

  • V denním provozu bude newsroom řídit šéf dne – v této funkci se budou střídat členové E.collegia. Píšící novináři budou na denní bázi působit v rámci jednoho ze šesti týmů, které vznikají.
  • Nově zaváděný systém řízení redakčních týmů proběhne ve dvou fázích. V první etapě přecházejí redaktoři na systematické plánování obsahu napříč jednotlivými tituly, které je technicky podpořeno softwarem Redakční planner. Začne rovněž platit nový systém plánování.
  • Navazující druhá fáze bude spojena s vytvořením specializovaných redakčních týmů, do nichž budou redaktoři zařazeni podle své specializace. První tým se bude věnovat ekonomickému zpravodajství, druhý politickému zpravodajství, třetí se zaměří na politickou publicistiku a názory, čtvrtý na publicistiku ekonomickou, pátý tým bude zpracovávat lifestylová témata a šestý odborný obsah.

„Nový způsob řízení redakce ukončuje období organizačních změn, kterými Economia v uplynulém roce procházela, a umožní naplno se věnovat hlavnímu poslání tohoto vydavatelství, a to tvorbě kvalitního obsahu. Zároveň budeme moci naplno využít potenciálu, který Economia a její integrovaný newsroom mají,“ prohlásil ředitel redakcí Vladimír Piskáček.