Prostřednictvím České televize připomínáme události z 25. února 1948 v Československu, co jim předcházelo a co následovalo. Doporučujeme úvodní část nového cyklu Rudí prezidenti, dva díly před časem uvedené série České století – Všechnu moc lidu Stalinovi a Zabíjení soudruha a film In nomine patris, o umučení faráře Josefa Toufara. Zemřel přesně 25. února 1950.

Economia ruší časopis Bel Mondo

Obálka posledního čísla Bel Monda

Obálka posledního čísla Bel Monda

Měsíčník Bel Mondo vydavatelství Economia po roce a měsíci končí. Oznamuje to šéfredaktorka Bára Procházková v úvodníku aktuálního, prosincového čísla. „Vydavatelství Economia se rozhodlo náš časopis dál nevydávat, protože se chce v budoucnu soustředit na své dlouhodobě zavedené tituly. V ruce tedy držíte naše poslední vydání,“ uvádí. Šéf firmy Kamil Čermák přitom dnes na setkání s novináři řekl jen, že o osudu Bel Monda ještě není rozhodnuto.

Časopis vycházel od října 2012. Autorem projektu je Erik Tabery, šéfredaktor týdeníku Respekt téhož vydavatelství. Ve volném prodeji stálo Bel Mondo 79 Kč, titul začal vycházet v nákladu 45.000 kusů, prodeje dosud veřejně neuvádí. Prvním šéfredaktorem byl Petr Třešňák, kterého později vystřídala zmíněná Bára Procházková.