Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Economia spouští nové videostudio, i pro DV TV

Nové studio v sídle Economie v pražském Karlíně

Nové studio v sídle Economie v pražském Karlíně

Nové studio v sídle Economie v pražském Karlíně

Nové studio v sídle Economie v pražském Karlíně

V newsroomu vydavatelství Economia v pražském Karlíně ode dneška funguje nové studio pro natáčení videopořadů. Vznikat tam mají všechny hlavní pořady i živé speciální debaty pro zpravodajský web Aktuálně.cz či pro Hospodářské noviny, přesouvá se tam rovněž veškerá produkce internetové televize DV TV, s níž má Economia dlouhodobý kontrakt na dodávku obsahu.

Studio má několik variabilních prostředí - jedna část je odhlučněná a bude sloužit pro byznysové debaty Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin, v další části zůstal průhled do redakčního zázemí a natáčet se tam bude třeba nový televizní glosář Ovladač Kamila Fily, pořad o dění na sociálních sítích Sociál či Fakenews Show, glosy analytika časopisu Ekonom Davida Klimeše.

Také produkce DV TV, respektive moderátorů Daniely Drtinové, Martina Veselovského a Emmy Smetana, bude točit v otevřené části, v pozadí jejich interview tak zůstane pohled do newsroomu, stejně jako v jejich dosavadním prostoru - na vyvýšeném stupínku v jiné části redakce.