V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Economia vzala Pšeničku a ostatní z Dotyku

Jiří Pšenička, Táňa Králová, Naďa Kubalíková a Jan Štětka odcházejí z Vltava Labe Media.

Klíčoví redaktoři online týdeníku Dotyk, který skončil pod vydavatelstvím Vltava Labe Media skupiny Penta, přecházejí do konkurenční Economie. Jiří Pšenička, Táňa Králová, Naďa Kubalíková a Jan Štětka rozšíří takzvaný feature team, který v newsroomu Economie pracuje na stěžejních materiál pro Hospodářské noviny i týdeník Ekonom. „Budou významnými posilami v našem úsilí o tvorbu co nejkvalitnější žurnalistiky,“ prohlásil ředitel redakcí Economie Vladimír Piskáček

Pšeničku Economia představuje jako zkušeného investigativního novináře s unikátním pohledem na společnost a se schopností upozorňovat na důležité dění, v minulosti psal právě pro Ekonom. Královou vzala jako specialistku na daňové otázky a problematiku evropských dotací. Štětka přichází v roli zkušeného reportéra i analytika specializujícího se na politické dění, Kubalíková působila jako hlavní editorka v týdenících Euro i Ekonom, v Hospodářkách má teď editovat Panoramy, velké publicistické materiály.

Z Vltava Labe Media nedávno odešla i Eva Hanáková. Vltava Labe Media loni v létě koupilo firmu Tablet Media, která Dotyk produkovala od května 2013 jako tabletový časopis. Letos v červenci byl ale v tabletové verzi zrušen, vychází jen na webu a formou občasných tištěných speciálů. Tabletový Dotyk byl ztrátový počin, nicméně Tablet Media zfúzovala s Vltava Labe Media a její šéf Michal Klíma teď vydavatelství vede.

Feature team Hospodářských novin a Ekonomu od Nového roku povede Tomáš Pergler. Dosavadní šéf týmu David Mařík přejde na nově zřízenou pozici zástupce šéfredaktora a zároveň hlavního editora Ekonomu. Pergler v minulosti pracoval v Euru, od předloňska pak v Reflexu, od loňska pro Echo24.cz.