Economia zatím neplánuje mít řádného ředitele

Odpovědnosti výkonného ředitele přebírá představenstvo, přišli Lenka Černá a Jan Matějů.

Mediální dům Economia teď „ve fázi transformace“ nebude obsazovat pozici generálního ředitele a odpovědnosti výkonného ředitele převedl na představenstvo. S vlastníkem Economie Zdeňkem Bakalou se na tom dohodla Zuzana Řezníčková, předsedkyně představenstva mediální firmy. Board nově doplnili Lenka Černá a Jan Matějů. Matějů se členem představenstva stal 16. září, Černá se funkce ujme k 1. říjnu, přičemž se stane místopředsedkyní představenstva. Dosavadní místopředseda Pavel Burša z představenstva Economie odchází.

Economia nemá řádného ředitele už rok, od doby, co loni v září odešel Roman Latuske. Řízením firmy byl tehdy dočasně pověřen finanční ředitel Michal Brejcha. Teď Economia rozdělila řízení prodeje inzerce a řízení prodeje obsahu, divize obsadila dvěma novými manažery a s dosavadním šéfem obchodu se rozloučila.

Představenstvo Economie od 1. října

  • Zuzana Řezníčková (předsedkyně)
  • Lenka Černá (místopředsedkyně)
  • Michal Brejcha
  • Jan Matějů
  • Monika Zahálková

Zdroj: Economia

Role dvou nových členů představenstva jsou nevýkonné, ale s ohledem na novou, posílenou roli představenstva se Černá i Matějů mají podílet na strategii transformace a nastartování růstu Economie. Bakalův mediální dům je ve ztrátě, která loni byla 40 milionů Kč a letos má činit 55 milionů, a hodlá propouštět.

„Strategie Economie je jasná. Naše síla a největší přidaná hodnota je schopnost vyrábět kvalitní obsah. S tím musí souviset všechno, co ve firmě děláme a dělat budeme. Co však potřebujeme změnit k tomu, abychom byli byznysově úspěšnější, je líp reagovat na nové obchodní příležitosti, technologické trendy a v neposlední řadě očekávání čtenářů, kde a jak se chtějí k obsahu dostávat,“ prohlásila Řezníčková. „S tímto rozhodnutím jsme zároveň začali hledat nové členy, kteří by výrazně obohatili naše know-how.“

Lenka Černá

Lenka Černá

Černá je léta spjatá s inzertními novinami Annonce. Ty předloni koupilo vydavatelství Vltava Labe Media a Černá tam dosud působí jako ředitelka divize Annonce. Zároveň je členkou správní rady Transparency International Česká republika a také spoluzakladatelkou a předsedkyní správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky, jehož součástí je i neziskový web Hlídací pes.

Jan Matějů

Jan Matějů

Matějů v minulých letech šéfoval rozvozové službě Dámejídlo.cz, předtím zastával seniorní manažerské pozice v Pivovarech Staropramen nebo české a německé pobočce španělského operátora Telefónica. Dotkl se přitom marketingu, prodeje, cenotvorby, distribučních kanálů i péče o zákazníky.