Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Economia ztrácí klíčovou postavu: Zuzana Kubátová jde do Mafry

Ekonomická reportérka má v Mladé frontě Dnes rozšířit investigativní oddělení.

Zuzana Kubátová. Foto: Aktuálně.cz

Zuzana Kubátová. Foto: Aktuálně.cz

Doplněno

Exodus redaktorů z mediálního podniku Zdeňka Bakaly směrem do Mafry Andreje Babiše pokračuje. Aktuálně.cz a Hospodářské noviny brzy ztratí svou přední reportérku Zuzanu Kubátovou. „Odcházím z Centrum Holdings k poslednímu březnu, s budoucím zaměstnavatelem zatím nemám podepsanou smlouvu,“ sdělila Médiáři.

Její kolega z Economie Karel Tinl, který na její odchod upozornil na Twitteru, naznačuje, že jejím novým působištěm bude právě Mafra.

To Babišovo vydavatelství odpoledne potvrdilo, tiskovou zprávou s titulkem MF Dnes ulovila i Kubátovou. „Zuzana se bude věnovat zákulisí tuzemského byznysu a rozšíří řady investigativního oddělení. V něm působí Tomáš Syrovátka a od března také Eliška Bártová,“ uvedla čerstvá šéfredaktorka Mladé fronty Dnes Sabina Slonková.

Do Mafry v posledních týdnech přešla řada lidí z Aktuálně.cz, v čele se Slonkovou.

Kubátová už v MF Dnes před časem dělala. Koncem roku 2012 přišla do Aktuálně.cz z Hospodářských novin. Podnik Centrum Holdings pak na jaře 2013 koupil finančník Bakala, oba podniky nyní fúzují, stejně tak jejich tituly, texty Kubátové tak jsou ke čtení znovu i v tištěném deníku.