Economii klesly tržby o desetinu, nižší má i ztrátu

Bakalův mediální dům byl i loni ve ztrátě, i když menší. Letos si zatím meziročně polepšuje.

  • ČTK
  • 04. 07. 2016 14:50

Vydavatelství Economia Zdeňka Bakaly loni snížilo ztrátu o 112 milionů Kč na 40,5 milionu. Tržby klesly o 10 % na 788 milionů Kč. Uvádí to výroční zpráva společnosti. Economia uvedla, že loni dál diverzifikovala výnosy, posiloval růst digitálních médií a nemediálních služeb. Celkové tržby však v souladu s trendy na trhu meziročně klesly.

Zásadním přínosem bylo loni podle generálního ředitele Romana Latuskeho celkové zvýšení efektivity společnosti. Pozitivně se podle něj projevily důsledky restrukturalizace v roce 2014 a výsledky dalších projektů zaměřených na efektivitu v roce 2015. „Economia prošla obrovskou změnou, integrací společnosti Centrum Holding a následnou restrukturalizací. V roce 2015 byla prioritou stabilizace firmy a postupný rozvoj klíčových produktů,“ dodal Latuske.

Klíčovými projekty loňského roku byl start videoportálu Aktuálně.tv, modernizace homepage Centrum.cz a zpravodajského portálu Aktuálně.cz, nový víkendový magazín Hospodářských novin Ego! a inovace týdeníku Respekt a webu Respekt.cz.

Letos se za pět měsíců roku obrat skupiny meziročně zvýšil o 1,9 % a provozní zisk EBITDA stoupl o 4,6 milionu Kč. Důvodem je hlavně pokračující rozvoj digitálních i tištěných titulů a také produktové i organizační změny předchozího období, uvádí firma.