Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Editoriální panel ČT je kompletní

Nový poradní orgán má osm členů, jsou v něm Majstorovičová, Mrzena, Ondrůj, Samko, Šenkýř, Šmelová, Tvarůžková a Wollner.

Zuzana Tvarůžková se nedávno stala nováčkem v Událostech, komentářích a Interview

Zuzana Tvarůžková se nedávno stala nováčkem v Událostech, komentářích a Interview

Zástupci zaměstnanců zpravodajství České televize v jejím editoriálním panelu budou podle informací Médiáře editor Jan Šenkýř, Ivana Šmelová z brněnské redakce, moderátorka Zuzana Tvarůžková a redaktor Richard Samko. Vzešli z tajné volby. V nově ustaveném interním orgánu veřejnoprávní televize doplní kvarteto zástupců managementu redakce, jež tvoří šéfredaktoři jednotlivých sekcí zpravodajství, tedy Petr Mrzena (zpravodajství), Roman Ondrůj (regionální zpravodajství), Marek Wollner (reportážní publicistika) a Andrea Majstorovičová (kreativní producentka zodpovědná za dodávku pořadů na jiné kanály ČT).

Nový orgán zpravodajství vzniká v reakci na nedávné dění kolem stížnosti 24 redaktorů zpravodajství ČT na údajné autocenzurní zásahy ze strany jejich šéfů, zejména ze strany šéfredaktora Mrzeny. Má pomáhat předcházet podobným krizovým situacím. Jeho závěry mají být precedenční. Funkční období v panelu je rok.

Šanci být zvolen do editoriálního panelu mají zaměstnanci zpravodajství České televize, podněty nicméně budou moci podávat i externí spolupracovníci veřejnoprávní televize či třeba generální ředitel. Zasedání panelu budou neveřejná, k dispozici pak budou zápisy a stav hlasování o jednotlivých tématech, ovšem nikoliv jmenovité. „Jeho agenda bude zcela veřejná,“ prohlásil nedávno ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal.