Effectix má novou firmu Eshopix, na vývoj e-shopů

Firmu tvoří programátoři a designéři. Za jejím vznikem stojí Petr Gebauer a Karol Veleba.

Petr Gebauer

V čele nově založené firmy Eshopix stojí Petr Gebauer

Počátkem letoška začala fungovat nová firma Eshopix. Sdružuje několik programátorů a designérů a zabývá se tvorbou e-shopů na tuzemské nejrozšířenější platformě Shoptet. Je spojená s marketingovou agenturou Effectix. Effectix v nové firmě vlastní třetinu, dvě třetiny má Petr Gebauer, dosavadní dlouholetý pracovník Effectixu. Agentura v čele s Karolem Velebou se v poslední době přeměnila z výkonnostní na fullservisovou, krok směrem k vývoji e-shopů proto označuje za logickou volbu.

„Snahou je vybudovat komplexní službu v oblasti tvorby e-shopů postavených na Shoptetu. Kromě tvorby e-shopu se postaráme o to, aby fungoval po stránce finanční. Funkční e-shop totiž není jen o hezké grafice, ale o fungujícím ekosystému marketingu, zákaznické podpoře, logistice a skladu,“ přibližuje Petr Gebauer nabídku komplexního systému.

Effectix uvádí, že při práci pro klienty delší dobou narážel na pravidelný problém, kdy jeho aktivity a snahy brzdila neefektivní spolupráce a komunikace s programátory daného webu, což vadilo hlavně u služeb optimalizace pro vyhledávače (SEO). „Obecně není dobré mít sjednané služby u jedné agentury a další služby zase u jiné agentury, jelikož vzájemná komunikace pak vázne. Během spolupráce s klienty narážíme na nutné aktivity, které jdou za programátory, vývojáři webů. Dřív nebo později se dostaneme do bodu, kde je spolupráce závislá na jednom jediném člověku a práce pak stojí. Mít vše pod jednou střechou je tak mnohem efektivnější,“ říká brand manažerka Effectixu Sirin Abedová.

Sdílejte