Effie se bude předávat ve studiu CNN Prima News

Výroční soutěž o nejefektivnější reklamní kampaně se letos bude vyhlašovat 24. listopadu.

Nové sídlo skupiny Prima v pražských Strašnicích

Letošní galavečer Effie bude ve svém pražském sídle hostit televize Prima

Výsledky letošního ročníku tradiční soutěže nejefektivnější reklamy Effie se letos budou vyhlašovat v pražských Strašnicích, v sídle televize Prima ve studiu, kde se natáčí speciály zpravodajské televize CNN Prima News. Galavečer proběhne ve středu 24. listopadu. „Termín je oproti původně plánovanému datu mírně posunut z důvodu vysokého vytížení studia, kde se uskuteční,“ oznámila pořádající Asociace komunikačních agentur (AKA). Ta soutěž licencovanou z Ameriky pořádá v Česku už od roku 1997.

Celkový počet přihlášených projektů meziročně vzrostl z loňských 72 na letošních 85. Pořadatelé je rozdělili do 15 kategorií. Největší počet přihlášek (11) zaznamenala obecná kategorie Ostatní služby, následují kategorie Aktivační marketing (10), Potraviny (9), Finanční služby (7), Sociální, ekologický a kulturní marketing (7), Kampaně veřejné správy (6), PR (6), Malý rozpočet (5), Spotřební zboží (5) a nová kategorie Sportovní marketing (5). Mezi přihlašovateli, kterých je celkem 31 (z toho 10 nových), převažují reklamní, komunikační a marketingové agentury.

„Soutěž je lákadlem i pro ty, které se jí zúčastnili už v minulých letech. Dokazuje to statistika, která dokládá, že pět přihlašovatelů, kteří se minulý rok přihlásili poprvé, se letos účastní znovu,“ uvádí Ondřej Novák z týmu Effie. Letošní účast si rovněž pochvaluje i ředitel AKA Marek Hlavica: „Členské agentury převažují, ale radost mám zejména z nováčků mimo okruh asociace. Jejich ocenění už v minulosti potvrdilo, že Effie je událostí pro celou branži. Nečlenské agentury přihlásily čtvrtinu prací.“