V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Ekolo.cz má v pražské Krči novou prodejnu, svou zatím největší

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Nová prodejna firmy ekolo.cz

Výrobce a prodejce elektrokol Ekolo.cz otevřela v areálu Zálesí na Praze 4 svou největší specializovanou prodejnu a servis elektrokol. Nové sídlo Ekolo.cz měří bezmála 1200 metrů čtverečních a firma v něm prodává přes 120 modelů elektrokol od 14 českých a světových značek. Nově otevřená prodejna se nachází na adrese Pod Višňovkou 29 a je otevřená od pondělí do pátku od 10 do 19 hodin. Do nového prostoru se Ekolo.cz přestěhovala z původního umístění na adrese Bubenská 1 v Holešovicích. 

Od března plánuje firma spuštění půjčovny elektrokol. Vloni firma ještě v původních prostorách půjčila 930 jednodenních nebo vícedenních výpůjček. V letošním roce chystá zapůjčení přes 65 elektrokol. Aktuálně jsou v prodejně umístěna kola bikesharingové služby Ofo, protože Ekolo.cz zajišťovalo během podzimu pilotní provoz této značky na Praze 7.

Showroom představuje jednotlivé značky elektrokol formou shop-in-shop, tedy že kolekce každého výrobce je uspořádána na jednom místě. Aktuální sortiment zahrnuje kolekce elektrokol značky Apache, Leader Fox, Giant a dámský Liv, Crussis, BH Emotion, 4ever a Agogs. Vedle toho jsou vystaveny modely Qicycle a UMA a Gocycle 3. generace. Dále jsou vystavené eMTB modely od tuzemského Authoru a německé značky Ghost a designové městské modely tchaiwanské značky BESV.

Součástí nové prodejny je servis elektrokol, nově disponuje pracovištěm pro opravy a repase bateriových packů pro elektrokola. Pokud má servis volnou kapacitu, přijímá na opravu také jízdní kola všech značek a typů.

Firmu Ekolo.cz vlastní ze 66 % Jakub Ditrich a z 34 % Pavel Sodomka. „Ekolo.cz v roce 2017 kopírovalo nárůst elektrokol na trhu růstem tržeb o 28 %. Domnívám se, že růst by byl ještě vyšší, pokud by na trhu byl dostatek dostupných modelů.  Bohužel v období května – srpna jsme se potýkali s nedostatkem kol, především v kategoriích dámských a terénních elektrokol,“ doplnil Ditrich. Firma loni podala včetně započtení velkoobchodního prodeje nad 2.500 kusů. Celková velikost českého trhu s elektrokoly byla loni podle Ditricha okolo 35.000 až 40.000 kusů.