Ekonom i Euro po změně prodaly o sta výtisků víc

Redesign ekonomických týdeníků Economie a Mladé fronty mírně zvedl zájem o ně na stáncích, celkově ale stagnují. Pozici jedničky ve volném prodeji potvrzuje Téma od Mafry.

Nedávné redesigny týdeníků Ekonom (vydává ho Bakalova Economia) a Euro (Savovova Mladá fronta) přinesly oběma titulům zvýšený prodej na stáncích. Ve volném prodeji tak Ekonom v červnu udal zhruba o 500 kopií víc než v květnu, Euro pak zhruba o 600 víc. Meziročně se pak pultový prodej Ekonomu zvedl o 19 %, Euru klesl o 5 %. Ukazují to čerstvá čísla kanceláře pro ověřování nákladu tisku ABC ČR.

Ani pro jeden ze jmenovaných titulů však není pultový prodej stěžejní (oba přes stánky udají ani ne 2.000 výtisků), největší část svého nákladu prodávají předplatitelům a tam si Ekonom i Euro meziročně pohoršily. Celkové prodeje Eura byly v červnu meziročně o 2 % horší, Ekonom si mírně polepšil o 3 %.

Nejprodávanějším ze zpravodajských a publicistických týdeníků na českém trhu tak zůstává Reflex (Křetínského Czech News Center), který si meziročně polepšil o 2 % na necelých 60.000 prodaných kopií. Reflex stojí převážně na pultovém prodeji. Následuje ho Týden (Soukupova Empresa Media), který však meziroční propad svých prodejů na stáncích i předplatného musí kompenzovat enormním nárůstem prodeje své digitální verze.

Na stáncích si nejlépe vede týdeník Téma (Babišova Mafra), ve volném prodeji v červnu opět přeskočil i Reflex, když na stáncích udal téměř 32.000 výtisků, meziročně o plných 40 % víc. Téma rovněž oproti loňsku víc než zdvojnásobilo počet předplatných i prodeje elektronické verze.

Prodaný náklad vybraných týdeníků, červen 2016

Prodaný náklad vybraných týdeníků, červen 2016