Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Sedmina Čechů na internetu by vyměnila celou svou knihovnu za e-knihy. Kdyby byly na trhu

Digitální čtečku vlastní 3 % tuzemské internetové populace, což by odpovídalo 180 tisícům přístrojů.

Nostalgický zvyk na klasické papírové knihy versus výhoda přenášet všechny jejich elektronické verze při sobě v digitálním zařízení, takové jsou hlavní přístupy pro a proti elektronickým knihám v řadách českých uživatelů internetu.

Třináct procent z nich přitom tvrdí, že by celou svou domácí knihovnu vyměnilo za digitální, kdyby všechny knihy, které vlastní, byly k dispozici v elektronické podobě.

Jak dále zjistila výzkumná společnost MEDIARESEARCH, třetina uživatelů internetu v Česku už nějakou e-knihu přečetla.

Digitální čtečku vlastní podle vlastního tvrzení tři procenta tuzemské internetové populace.

Uvážíme-li, že velikost internetové populace je podle aktuálních údajů 6 milionů (leden 2011, NetMonitor), znamenalo by to, že v Česku je čteček na 180 tisíc. Výzkum přitom neudává, zda v to uživatelé počítají i chytré mobilní telefony či tablety, které mimo jiné dokážou právě stahovat a zobrazovat e-knihy.

Rozšíření elektronických verzí knih v Česku stále brání téměř neexistující nabídka i nízká informovanost o odvětví, které v Česku teprve vzniká.