Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Engelová a Strakatý přišli do videotýmu Info.cz

Projekt Czech News Center posílí Tereza Engelová známá z ČT a Čestmír Strakatý z DV TV.

Tereza Engelová

Tereza Engelová. Repro: ČT24

V týmu, který bude připravovat pravidelný obsah pro nedávno spuštěný web Info.cz, budou kromě Pavla Štrunce z Primy také dokumentaristka Tereza Engelová, známá z minulosti jako zahraniční zpravodajka České televize, a Čestmír Strakatý, donedávna editor internetové televize DV TV Daniely Drtinové a Martina Veselovského, která natáčí pro weby Economie.

Při Štruncově nástupu na sklonku loňska Info.cz slibovalo reportáže a debaty z oblasti politiky, podle informací Médiáře se produkce neomezí jen na jeden diskusní pořad. Momentálně se chystá studio, kde se bude natáčet, novinky ve formě videa mají startovat během následujících týdnů. Zpravodajské Info.cz dosud staví na klasických textech se statickým obrazovým materiálem, občas ozvláštněných jednoduchou animací.