Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Na komunální politiky cílí časopis Město v pohybu

Město v pohybu

Město v pohybu

Firma Enuma Elis Ondřeje Kučery uvádí propagační tištěný titul Město v pohybu. Ten cílí na komunální politiky, představit jim má problematiku parků pro street workout, pouliční cvičení. Enuma Elis zařízení pro tyto parky dodává pod obchodní značkou RVL13, v časopisu tak starostům a zastupitelům radí, jak na taková zařízení čerpat dotace, jaké jsou s cvičením venku zkušenosti a vůbec představuje street workout jako atraktivní alternativu, která pomáhá eliminovat sociopatologické chování mladých.

Titul vychází v nákladu 5.000 výtisků a je distribuován zdarma přímo starostům, místostarostům a dalším komunálním politikům. Magazín má 20 stran, jeho obsah připravuje firma Sevenart Milana Matouška, jmenovitě redaktor Filip Poštulka, někdejší mluvčí časopiseckého vydavatelství Sanoma Praha či ředitel marketingu PNS. Vydavatel plánuje titul nabízet čtvrtletně a od dalších čísel zvažuje i distribuci prostřednictvím prodejen s tiskem.