Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Equa bank je poprvé od svého vstupu do Česka v zisku

Equa bank

Obchodní místo Equa bank

Equa bank skončila poprvé od svého vstupu na český trh v roce 2011 v zisku, v roce 2016 činil 106 milionů Kč. Banka loni také zvýšila svou bilanční sumu o 20 % na zhruba 44 miliard Kč. Ziskové hospodaření Equa bank očekává i v letošním finančním roce. Vlastní kapitál banky vyrostl o 20 % na 3,6 miliardy Kč. Provozní výnosy banky vzrostly meziročně o 30 %.

Portfolio retailových úvěrů se zvýšilo o 26 % a činilo celkem 20 miliard Kč, portfolio úvěrů živnostníkům, malým a středním firmám vzrostlo meziročně o 7 % na 12 miliard Kč. Vklady klientů banky meziročně vrostly o 19 % na 40 miliard Kč. Úvěry klientů se meziročně zvýšily o 18 % na 32 miliard Kč. Počet klientů Equa bank činil ke konci roku 2016 téměř 250.000 zákazníků, což představuje meziroční nárůst 39 %. 

„Hospodářský výsledek za loňský rok je pro nás pozitivním překvapením, protože zisk je vyšší, než jsme plánovali. Klíčem k našemu úspěchu je strategie a obchodní model, který jsme si od počátku vstupu na trh zvolili. Ten je na jedné straně založen na jednoduchých, atraktivních a bezplatných produktech a službách a na druhé straně na stabilním růstu bilanční sumy při vyváženém poměru úvěrů a vkladů. Důkazem, že je tento model pro klienty atraktivní, je skutečnost, že naše produkty a služby již využívá přes čtvrt milionu klientů, což je o téměř 40 % více než vloni,“ uvedl Petr Řehák, předseda představenstva a generální ředitel Equa bank.