Equa bank je poprvé od svého vstupu do Česka v zisku

Equa bank

Obchodní místo Equa bank

Equa bank skončila poprvé od svého vstupu na český trh v roce 2011 v zisku, v roce 2016 činil 106 milionů Kč. Banka loni také zvýšila svou bilanční sumu o 20 % na zhruba 44 miliard Kč. Ziskové hospodaření Equa bank očekává i v letošním finančním roce. Vlastní kapitál banky vyrostl o 20 % na 3,6 miliardy Kč. Provozní výnosy banky vzrostly meziročně o 30 %.

Portfolio retailových úvěrů se zvýšilo o 26 % a činilo celkem 20 miliard Kč, portfolio úvěrů živnostníkům, malým a středním firmám vzrostlo meziročně o 7 % na 12 miliard Kč. Vklady klientů banky meziročně vrostly o 19 % na 40 miliard Kč. Úvěry klientů se meziročně zvýšily o 18 % na 32 miliard Kč. Počet klientů Equa bank činil ke konci roku 2016 téměř 250.000 zákazníků, což představuje meziroční nárůst 39 %. 

„Hospodářský výsledek za loňský rok je pro nás pozitivním překvapením, protože zisk je vyšší, než jsme plánovali. Klíčem k našemu úspěchu je strategie a obchodní model, který jsme si od počátku vstupu na trh zvolili. Ten je na jedné straně založen na jednoduchých, atraktivních a bezplatných produktech a službách a na druhé straně na stabilním růstu bilanční sumy při vyváženém poměru úvěrů a vkladů. Důkazem, že je tento model pro klienty atraktivní, je skutečnost, že naše produkty a služby již využívá přes čtvrt milionu klientů, což je o téměř 40 % více než vloni,“ uvedl Petr Řehák, předseda představenstva a generální ředitel Equa bank.