Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Erotický Penthouse 3D zahajuje na satelitu trojrozměrné vysílání

Počet komerčních programů v 3D zobrazení vysílaných prostřednictvím družice Astra se zvýšil na šest.

Celosvětově prvním erotickým programem, který zahájí trojrozměrné televizní vysílání výhradně vlastního obsahu, je kanál Penthouse. Vysílat začíná dneškem, bude placený, tedy kódovaný a denně půjde od 23 hodin do 5 ráno.

Vysílání bude k naladění na satelitu Astra, na “české národní” pozici 23,5° východně (frekvence 11 778,00 MHz, vertikální polarizace), která bude distribuovat kódovaný signál provozovatelům televizního vysílání po celé Evropě.

Zahájením vysílání programu Penthouse 3D se počet komerčních programů v 3D zobrazení vysílaných prostřednictvím družice ASTRA zvýšil na šest, oznámila firma.

K dalším komerčním provozovatelům vysílání, kteří vysílají v 3D zobrazení prostřednictvím družice ASTRA, patří britská firma BSkyB, francouzská firma Canal+, společnost Sky v Německu, skandinávská firma Viasat 3D a holandský kulturní televizní program Brava 3D, který se zaměřuje na diváky v celé Evropě.

Společnost SES ASTRA rovněž zahájila vysílání zkušebního programu v 3D zobrazení, který nabízí 3D produkci pro maloobchodní trh.