Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Erotický Penthouse 3D zahajuje na satelitu trojrozměrné vysílání

Počet komerčních programů v 3D zobrazení vysílaných prostřednictvím družice Astra se zvýšil na šest.

Celosvětově prvním erotickým programem, který zahájí trojrozměrné televizní vysílání výhradně vlastního obsahu, je kanál Penthouse. Vysílat začíná dneškem, bude placený, tedy kódovaný a denně půjde od 23 hodin do 5 ráno.

Vysílání bude k naladění na satelitu Astra, na „české národní“ pozici 23,5° východně (frekvence 11 778,00 MHz, vertikální polarizace), která bude distribuovat kódovaný signál provozovatelům televizního vysílání po celé Evropě.

Zahájením vysílání programu Penthouse 3D se počet komerčních programů v 3D zobrazení vysílaných prostřednictvím družice ASTRA zvýšil na šest, oznámila firma.

K dalším komerčním provozovatelům vysílání, kteří vysílají v 3D zobrazení prostřednictvím družice ASTRA, patří britská firma BSkyB, francouzská firma Canal+, společnost Sky v Německu, skandinávská firma Viasat 3D a holandský kulturní televizní program Brava 3D, který se zaměřuje na diváky v celé Evropě.

Společnost SES ASTRA rovněž zahájila vysílání zkušebního programu v 3D zobrazení, který nabízí 3D produkci pro maloobchodní trh.