Esquire jako šéfredaktor bude řídit Matějček

Z čela časopisu po 12 letech odchází Jiří Roth. Petr Matějček předtím vedl Elle a Proč ne?!

Petr Matějček

Petr Matějček

Česká edice lifestylového časopisu pro muže Esquire mění šéfredaktora. Dosavadní šéf Jiří Roth z čela měsíčníku odešel. „Bauer Media i Esquire je už pro mě minulost. Velice zdařilá kapitola života mého se uzavřela,“ napsal na Facebooku. Časopis řídil 12 let, jeho řízení přebíral v lednu 2008 od Luďka Staňka. Místo Rotha teď nastoupil Petr Matějček. Ten v minulosti jako vůbec první muž řídil tuzemskou mutaci měsíčníku pro ženy Elle.

Českou Elle ve vydavatelství Burda vedl Matějček od května 2018 do srpna 2019. V minulosti řídil přílohu Proč ne?! Hospodářských novin. Do Esquiru nastoupil dnes, kdy se představil redakci. „Esquire je legendární značka a zaslouží si, aby byla tak vnímána i v Česku,“ přiblížil Médiáři svůj obecný náhled, s nímž přichází.

Jiří Roth - jak uvedl na dotaz Médiáře - v mediálním světě zůstává: „Budu se věnovat webové stránce Mužská věc a konečně se snad dostanu k tomu, co jsem dlouho odkládal, a sice k vytváření podcastů. Mám připravený koncept, techniku, teď už i čas, takže zbývá už jen to rozpohybovat. Samozřejmě zvažuji i různé pracovní nabídky, které se mi shromažďují v e-mailu.“

Esquire v Česku patří mediální skupině Mafra, jež titul spolu s dalšími časopisy předloni převzala se zmíněným vydavatelstvím Bauer Media. Oficiální čísla prodejů Esquiru v Česku nejsou, svůj náklad titul auditovat nenechává.