Etnetera kupuje agenturu Motion Media

Cílem nákupu od Jiřího Janouška a Dana Müllera je vybudování velké kreativní agentury Etnetera Motion. Zaměstná dvacet lidí a povede ji Václav Peterka.

Skupině Etnetera šéfuje Václav Bittner

Skupině Etnetera šéfuje Václav Bittner

Po sedmi letech existence získává digitální agentura Motion Media nového majitele. Jiří Janoušek a Dan Müller ji prodali skupině Etnetera Group. Cenu nezveřejnili. Etnetera přebírá klienty Motion Media, k nimž patří Pivovary Staropramen (Motion se letos staral o veškeré jejich digitální aktivity), ČSOB, O2 Czech Republic nebo Česká televize (iVysílání pro chytré telefony).

Etnetera přesnou akcionářskou strukturu neuvádí, omezuje se na tvrzení, že „skupina byla vybudována bez externího kapitálu a 100 % akcií je v rukou zakladatelů jednotlivých firem skupiny Etnetera Group nebo jejich manažerů a nejbližších spolupracovníků“. Akciovou společnost Etnetera přes osmnácti lety zakládali Martin Holečko s Václavem Bittnerem. Bittner teď vede zastřešující Etnetera Group, firmu Etnetera řídí Martin Palička.

Cílem oznámené akvizice je vybudování velké kreativní agentury, jež v rámci skupiny bude poskytovat komplexní služby digitálního marketingu. V té byla Etnetera dosud přítomná svou divizí Etnetera Vision, která navrhovala a realizovala online kampaně, zajišťovala videoprodukci, e-learningové aplikace a další služby, a to s převahou designu a kreativy. Nyní skupina spojí týmy Etnetera Vision a Motion Media v jednu značku. Nově vzniklá digitální agentura ponese název Etnetera Motion, bude zaměstnávat dvacet lidí a povede ji Václav Peterka, dosavadní výkonný ředitel Etnetera Vision.

Ročně bude chtít přesáhnout hranici tržeb 30 milionů Kč. Etnetera Group přitom uvádí, že obě zmíněné agentury si jsou podobné „zaměřením, strukturou služeb i obratem“. Motion Media, jež existuje od roku 2008, o sobě veřejně uvádí jako nejčerstvější údaje za rok 2013, kdy utržila bezmála 14 milionů Kč, při zisku kolem 1,5 milionu. Etnetera Vision, která vznikla v březnu 2014, uvádí za loňský rok tržby 13,5 milionu a zisk 1,5 milionu.

„S Motionem byla spousta srandy, ale i trápení, díky kterým jsme dospěli. Teď je čas poslat ho do světa a pořídit si lehce pubertální milenky v podobě mladších projektů, abychom své zkušenosti zúročili. Máme radost, že se našeho dítěte ujala zrovna Etnetera Group, protože ta z něj udělá dospěláka s vlastním názorem a stylem,“ uvedli v oficiálním prohlášení Janoušek s Müllerem.

„Přidaná hodnota Etnetera Group spočívá ve full servisu, který našim partnerům poskytujeme pod jednou střechou. Firmu Etnetera Motion poptá klient na řešení brandové strategie. Agentura navrhne plán komunikace značky a konkrétní nástroje pro jeho realizaci, které jsou výsledkem spolupráce napříč skupinou. Etnetera a.s. zaštítí vývoj pokročilých portálů nebo mobilních aplikací, Etnetera Activate datovou analytiku a konzultaci UX, Fragile Media nákup médií,” přiblížil Václav Bittner, člen představenstva Etnetery.

Firmy ve skupině Etnetera Group

Firmy ve skupině Etnetera Group

Pro Etneteru je to několikátá akvizice v krátké době. Loni na podzim vystoupila do zmíněné agentury Fragile Media Dana Kafky, nedlouho předtím ovládla firmu AppSatori, kterou zakládali Ivan KutilPřemysl Brýl a Vladimír Oraný. Další akvizice proběhla letos na jaře koupí 30% podílu ve firmě Letsgood.com Marka Ostrého, Lukáše Jurčíčka a Tomáše Hermy.

Co je Etnetera Group

Akciová Etnetera Group je zastřešující společností několika firem z oblasti digitálních technologií. Skupinu založila akciová společnost Etnetera, která se zaměřuje na vývoj komplexních webových řešení a jejich správu. Od ní se pak odštěpily dvě specializované firmy: konzultačně-datová Etnetera Activate zabývající se konzultacemi online byznysu, uživatelskou zkušeností a pokročilou webovou analytikou a kreativní tým Etnetera Vision specializující se na videoprodukce a e-learningové aplikace. Součástí skupiny je také Etnetera Logicworks (prodej, tuning a profesionální servis informačních technologií a telekomunikačních zařízení Applu pro firmy), Etnetera AppSatori (vývoj a integraci s platformou Googlu), internetová mediální agentura Fragile Media (online kampaně) a Letsgood.com (výrobce cloudové platformy pro vývoj mobilních a desktopových aplikací).