V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Etnetera míří do regionů, začala v Jihlavě

Agentura Etnetera, věnující se primárně zakázkovému vývoji aplikací pro web, mobily a VR, otevřela pobočku v Jihlavě. Sídlí na adrese Masarykovo náměstí 37 a v současnosti ji tvoří jeden kodér a jeden programátor v JavaScriptu. Oba se podílejí na projektech pražské centrály. Etnetera plánuje do konce roku přijmout dalších osm lidí. Ve hře je i expanze do dalších regionů.

„Rozšíření do regionů vidíme jako jednu z cest, jak se vyrovnat s dlouhodobým nedostatkem lidí v IT. Jihlavou jsme začali zejména proto, že u nás funguje takzvaná jihlavská klika. Několik lidí odsud pochází a bylo pro ně zajímavé pobočku budovat. Hledáme zde hlavně nové talenty. Myslím, že mnozí absolventi Vysoké školy polytechnické ocení, že se za zajímavou prací v IT už nemusí stěhovat do Prahy nebo do Brna,“ uvedl Petr Votoček, výkonný ředitel Etnetery. Na podzim chce agentura zahájit spolupráci se zmíněnou vysokou školou a místními průmyslovými školami a časem i uspořádat workshop se zaměřením na programování v Javě.

„Porozhlížíme se i po dalších regionech. Ve hře jsou severní Čechy nebo severní Morava. Každý zaměstnanec se znalostmi daného regionu se v případě zájmu může na otevření podílet tak, jako to bylo v případě Jihlavy, a stát se ambasadorem Etnetery,“ doplnil Votoček.