Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Etneteru jako výkonný ředitel vede Votoček

Martin Palička (vlevo) předává pomyslné kormidlo Petru Votočkovi

Martin Palička (vlevo) předává pomyslné kormidlo Petru Votočkovi

Novým výkonným ředitelem agentury Etnetera, která vyvíjí aplikace pro web, mobily a virtuální realitu, se stal dosavadní šéf projektové divize Petr Votoček. Ve vedení po téměř sedmi letech vystřídá Martina Paličku, který zůstává předsedou představenstva. Během Paličkova působení v čele Etnetery se podařilo vybudovat skupinu devíti firem, Etnetera Group, které zaměstnávají celkem kolem 350 lidí.

Votoček v Etneteře začal v roce 2006 jako projektový manažer. V roce 2014 se posunul do čela projektové divize, která dnes tvoří dvě třetiny firmy. O rok později byl jmenován členem představenstva. Posun na místo výkonného ředitele byl řízený proces, na kterém Palička s Votočkem pracovali zhruba rok.