Euro: Bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Petrov po 7 letech v televizi končí

„Ctím zásady zaměstnanecké loajality, a proto bych se rád zdržel až do 31. ledna dalšího komentáře. Je však jasné, že spokojený člověk firmu neopouští. V opačném případě v kombinaci se zajímavou nabídkou odchází - a tak je to i se mnou,“ řekl Euru Michal Petrov.

  • ČTK
  • 12. 01. 2011 16:01

Vedoucí ekonomické redakce České televize a jeden ze zakladatelů zpravodajského kanálu ČT24 Michal Petrov na konci ledna po sedmi letech televizi opustí. Serveru Euro.cz to potvrdil mluvčí ČT Ladislav Šticha. O novém šéfovi ekonomické rubriky zatím podle Štichy rozhodnuto nebylo, důvody Petrovova odchodu odmítl komentovat, napsal server.

Petrov byl dlouholetým šéfredaktorem zpravodajství ČT. V srpnu minulého roku ale byl na jeho místo jmenován tehdejší šéfredaktor zpravodajství ostravského studia ČT Karel Novák a Petrov převzal vedení ekonomické redakce ČT.

„Od 1. února budu už pracovat jinde. Můj odchod má přímou souvislost se změnami, které souvisejí s tím, co je označováno jako restrukturalizace ČT. Zůstanu v oboru, ale konkrétnější být zatím nemůžu,“ řekl Euru Petrov.

„Ctím zásady zaměstnanecké loajality, a proto bych se rád zdržel až do 31. ledna dalšího komentáře. Je však jasné, že spokojený člověk firmu neopouští. V opačném případě v kombinaci se zajímavou nabídkou odchází - a tak je to i se mnou,“ dodal.

Do České televize, kde svou kariéru začínal, se Petrov vrátil v roce 2004 z pražské redakce BBC.

Česká televize nyní prochází zásadními personálními změnami v managementu, které generální ředitel televize Jiří Janeček uskutečňuje v rámci nynější restrukturalizace. Součástí restrukturalizace, jejímž smyslem jsou úspory v nákladech, jsou i programové změny. O rozpočtu ČT na letošní rok, který je sestaven jako vyrovnaný ve výši 7,2 miliardy korun, dnes jedná její rada.