Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Euro přidá komentáře včetně datových, má nové lidi

Obálka 2. čísla časopisu Euro v roce 2014

Obálka 2. čísla časopisu Euro v roce 2014

Ekonomický týdeník Euro vydavatelství Mladá fronta rozšiřuje od ledna obsah i redakční tým.

Časopis nově přináší názorovu sekci, do níž zařadil tradiční komentáře Pavla Párala, Miroslava Zámečníka a v rozsáhlejší podobě také populární Palubní deník, sled nezaručených zpráv z trhu i z politiky.

Nově k nim přidává texty z Project Syndicate, největšího světového poskytovatele komentářů od politiků a ekonomů. Euro slibuje pravidelné příspěvky šéfa globální investiční firmy Pimco Mohameda El-Eriana, šéfa vlivného bruselského think-tanku CEPS Daniela Grose, poradce francouzského prezidenta Hollanda Jeana Pisani-Ferryho či čínských ekonomů.

„Komentáře dále rozšíří stránka věnovaná datové žurnalistice, kde budeme na základě dat ověřovat například pravdivost některých výroků, kterých se dopouštějí nejen politici, ale i ekonomové,“ řekl Tomáš Skřivánek, šéf Eura i deníku E15. Sekci připravuje datový portál Helgi Library založený Jiřím Staňkem, bývalým analytikem Wood & Company. Datové sekci se bude věnovat i ekonomický publicista Roman Chlupatý.

Dále: sekce Monitor, předkládající stručné zprávy, které jinde ještě nevyšly, se rozroste o tři specializované stránky – průmysl, finance a technologie. Průmyslu se bude každý týden věnovat zástupce šéfredaktora Vadim Fojtík, financím Zdeněk Pečený, který přišel z E15, a technologiím IT novinář Jan Sedlák.

Rozšíření čeká i rubriku Global, která se věnuje zahraničnímu zpravodajství zejména z byznysu.

Euro si pochvaluje také pravidelné reportáže od Petra Holce, který nedávno přišel Reflexu.