V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Euromedia skupiny Rockaway kupuje Neoluxor

Skupina Rockaway v čele s Jakubem Havrlantem pokračuje v akvizicích v knižní branži. Po koupi skupiny Euromedie letos na jaře oznámila dnes Rockaway, že kupuje největší tuzemskou síť knihupectví Neoluxor, a to prostřednictvím právě Euromedia Group. V minulosti přitom existoval plán, podle něhož měl naopak Neoluxor kontrolovat Euromedii poté, co se jí zbavil německý Bertelsmann. Dosavadním vlastníkem Neoluxoru byla slovenská firma Central European Books Ladislava Bödöka, Karola Biermanna a ředitele Neoluxoru Břetislava Janouška.

Dokončení dnes oznámené transakce musí schválit antimonopolní úřad. Euromedia už v červnu získala nakladatelské firmy Bookretail a Folio. „Rockaway vidí v knižním segmentu nevyužitý potenciál a prostor pro zkvalitňování nabídky svým zákazníkům,“ podotkla mluvčí Rockaway Michaela Papežová. Objem transakce nekomentovala.

Neoluxor provozuje 26 knihkupectví po celém Česku. Palác knih Luxor v Praze, otevřený v roce 2002, je přitom největší knihkupectví ve střední Evropě. Pod Neoluxor a sesterské firmy Neopalladium a Neoluxor Books spadají kromě 13 pražských také knihkupectví v Brně, Ostravě, Plzni, Liberci, Olomouci, Zlíně, Hradci Králové, Kladně, Českých Budějovicích, Chomutově, Frýdku-Místku a Opavě.