V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Euronics přidal v srpnu prodavačům o 11 %, průměrně si přilepší o 2.000 Kč

Euronics prodavačům zvýšil mzdy o 11 %

Euronics prodavačům zvýšil mzdy o 11 %

Po sérii prázdninových zvýšení platů se další maloobchodník rozhodl být atraktivnější pro zaměstnance. Prodejce elektroniky Euronics od začátku srpna navýšil platy prodavačům na prodejnách o 11 %, v průměrné mzdě to činí 2.000 Kč. Navýšení se týká téměř 500 zaměstnanců. Průměrná mzda v Euronics na pozici prodavače je 23.000 Kč, Skládá se z pevné a pohyblivé složky. Pohyblivou složku ovlivňuje šikovnost prodavače a hodnocení měření v péči o zákazníka. 

Euronics se podle tiskového prohlášení momentálně potýká s enormním nedostatkem pracovníků, zejména v Praze, v severních a západních Čechách. V období téměř plné zaměstnanosti je český trh přesycen nabídkami práce. Dobrá firma si ale musí umět udržet i najít kvalitní pracovníky. Navýšení mezd má pozitivně motivovat stávající zaměstnance, ale také přivést potenciální nové zájemce o práci, uvedla Lenka Mastešovátisková mluvčí Euronics. Kromě zvýšení platu Euronics poskytuje zaměstnancům benefity jako příspěvky na životní pojištění, zubaře nebo tarify. 

Multikanálový prodejce Euronics je součástí zlínské skupiny HP Tronic. Firma prodává své zboží ve 100 kamenných obchodech a disponujeme třemi sklady. Od roku 2012 provozuje také vlastní e-shop. HP Tronic letos v červnu ohlásil spojení také s dalším prodejcem elektroniky Datart. Společně chtějí mít 20% podíl na trhu. 

Nový sklad otevře v Jirnech

HP Tronic nyní buduje nové logistické centrum pro Česko v Jirnech u Prahy, otevření je plánováno před letošní vánoční sezónou. Vybaven má být moderním technologiemi a o polovinu větší kapacitou, což má zrychlit doručování. Logistické centrum bude mít rozlohu 30.000 metrů čtvereční, tedy o téměř polovinu víc než v současném centrálním skladu v Týništi. Bude poloautomatizované a vybavené chytrými technologiemi, které umožní vyexpedovat až 150.000 kusů zboží denně. To je třikrát víc než dosud.

HP Tronic bude v budově v Jirnech v nájmu, do skladových technologií investuje během nejbližších tří let na 300 milionů Kč. V první fázi zde bude pracovat 120 až 130 zaměstnanců, v následujících letech se při maximálním vytížení skladových prostor jejich počet zvýší až na 400.