Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Eventová asociace s 18 členy, ceny rozdá 3. května

Aktuální schůze České eventové asociace

Po aktuální schůzi České eventové asociace

Loni v létě vzniklá Česká eventová asociace (ČEA) přibrala na své aktuální schůzi dalších sedm členů a už sdružuje celkem 18 subjektů z řad eventových agentur, lokací a dodavatelů pro eventy. Naposledy se rozšiřovala loni v listopadu, kdy zvýšila počet členských agentur z osmi na 11. Teď přibyly Borovka Event, X-Lab, Art4promotion, Hostesky.cz, Taiko, JAD Productions a Vybaveníproakce.cz. „Myslím, že naše ambice dosáhnout čtyřiceti stálých členů do dvou let, bude naplněna mnohem dřív,“ podotkl Norbert Pýcha, předseda České eventové asociace a zároveň šéf a spolumajitel členské agentury Event Arena.

Aktuálním počinem je veletrh Event Fest, který v pátek 16. března proběhne v holešovické tržnici v Praze. Další aktivitou asociace bude vyhlášení Výročních cen ČEA 2018, první ročník národní soutěže o nejlepší počiny v oblasti eventové komunikace. Ceny za nejlepší eventy budou uděleny celkem v pěti kategoriích, a to letos ve čtvrtek 3. května v pražském Doxu, konkrétně v novém sále Dox+. Asociace je také pro vychovávání nových talentů, uvažuje o vlastní Eventové akademii.