Evropa 2 řeší rozpory v Ranní show

Vyhazov Lucie Šilhánové popudil její kolegy moderátory Leoše Mareše a Patrika Hezuckého.

Jitka Fürst řídí českou Evropu 2 od roku 2011. Foto: Lagardere

Jitka Fürst řídí českou Evropu 2 od roku 2011. Foto: Lagardere

Moderátoři Ranní show rádia Evropa 2 Leoš Mareš a Patrik Hezucký budou dnes s vedením stanice diskutovat o sporu po vyhazovu své kolegyně Lucie Šilhánové. Mareš to řekl v dnešním vydání show. „S tou pani, co vyhodila Lucku, už se moc bavit nebudeme,“ podotkl směrem k ředitelce Evropy 2 Jitce Fürstové.

„Sejdeme se s klukama, co jsou naštěstí nad ní, a maj rozum,“ prohlásil dnes mezi sedmou a půl osmou ranní Mareš. Evropa 2 spadá pod českou pobočku francouzského koncernu Lagardere, jejímž prezidentem je Michel Fleischmann, výkonným ředitelem Miroslav Hrnko. Fürst řídí českou Evropu 2 od roku 2011, od letošního ledna má pod sebou také sesterskou slovenskou Europu 2.

Na vyhazov Šilhánové upozornil web RadioTV.cz. Ten s odkazem na Marešova včerejší slova uvedl, že důvodem vyhazovu Šilhánové bylo to, že je „moc stará“ a že vedení chce show omladit. „Šilhánová byla paradoxně nejmladší členkou týmu,“ připomíná web. Přinesl také ukázky úterního vysílání, kde moderátoři ředitelku rádia kritizují verbálně i třeba zvukovou ukázkou z filmu Na samotě u lesa.

Rádio se k incidentu zatím oficiálně nevyjádřilo.

Ženským hlasem dnes ráno byla na Evropě 2 Markéta, zřejmě Ježková. Mezi osmou a půl devátou pak moderátoři uvedli zvukový záznam vzkazu Šilhánové z úterního videa na iDnes.cz. Šilhánová dělala v rádiu deset let. Mareš s Hezuckým pracují pro Evropu 2 šestnáct let.

Aktualizováno 13.30: Podle očekávání reagovalo vedení Lagardere tak, že nechalo z YouTube smazat záznamy úterní show. Místo zvuků tak nabízíme přepis stěžejních částí promluv.

CO TAKY ZAZNĚLO V ÚTERNÍ RANNÍ SHOW NA EVROPĚ 2

Lucku vyhodili, to znamená, že Lucka už není součástí Ranní show. A vlastně vysíláme sami, s Patrikem. (...) Já to teda jako špatně nesu. (...) Nejvíc se bojim toho, že vlastně to hodně, že nám to strašně ublíží, takhle jako myslím i nám jako prostě, a rádiu, což bysme samozřejmě nechtěli. (...) Vždycky se nám vyplatilo dělat věci jak cítíme, a asi nemůžeme jinak. Ale faktem je, že já bych to asi neposlouchal, takhle, ten program, takhle jak ho vysíláme. (...) Takže Lucka je vyhozená, nebude už součástí ranního týmu, co s tim budem dělat, to nevim teda, musíme to nějak vyřešit, jsme profesionálové. (...) Nejsmutnější ranní show za dlouhou dobu pomalu je ve finále. (...) Je to dobře, že to utrpení končí. (...) Je tu možnost, že zítra přibyde někdo další, kdo nebude vysílat, kromě Lucie. (...) Tak děkujeme, každopádně. Ne za dnešek, ale za celou dobu, nevim, jestli mám mluvit jako v sezóně, nebo v šestnácti letech. (...) Tady je takovej jako že, až skoro, ne moc slušnej vzkaz... (...) do háje, můžeme říct, do háje s vaším personálním ředitelem, a je to nejspíš, teď je tady vošklivý slovo, muž, co nemá koule, ředitel jako že nemá koule. Což na závěr, bych chtěl říct, že to asi můžeme potvrdit. Ale je to z jinýho důvodu, než si myslíte, protože je to z důvodu, že to je ona. (...) Tak hezkej den, přátelé, a omlouváme se.